Як ФОПам отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Відділ статистики Криворізького Центру зайнятості розповів журналістам «Пешого Криворізького» як ФОПи можуть отримати допомогу, та якою є сума допомоги по частковому безробіттю.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Такі зміни стали можливі після ухвалення Постанови КМУ від 03 червня 2020 року № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів Украіїни з метою запобігання поширенню на територіії Украіїни гостроії респіраторноії хвороби COVID-19».

Як отримати допомогу ФОПам?

Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ і зібрати необхідний пакет документів.


Упродовж якого часу можна оформити допомогу?

Протягом 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.


Якою є сума допомоги по частковому безробіттю для ФОПів?

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 гривень) на місяць. Допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Чи оподатковується допомога по частковому безробіттю?

З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Де отримати кваліфіковану консультацію щодо оформлення допомоги?

У будь-якому центрі зайнятості в телефонному режимі.

Також відділ статистики Криворізького Центру зайнятостіповідомив, що 27 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття». На виплати з бюджету виділили 4,7 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що пом'якшення карантину не вплинуло на роботу Центру зайнятості в Кривому Розі.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество