За час карантину в Україні зросли ціни на продукти та ліки, - НБУ

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
За час карантину в березні зросли ціни на м'ясо, гречку, туалетний папір, часник, лимон, цибулю та ліки. Про це повідомляє НБУ у тижневому економічному звіті.

Раніше редакція «Першого Криворізького» повідомила, що контролювати ціни на продукти і ліки в Дніпропетровській області буде спецкомісія.

«Подорожчання окремих товарів в березні обумовлені кількома чинниками. По-перше, ажіотажний попит. По-друге, зниження пропозиції через введення карантинних норм та закриття продовольчих ринків. Також мало місце деяке ослаблення гривні», - пояснив Національний банк України.

У звіті зазначено, що ціни на продукти харчування продовжують рости, проте за останній тиждень темпи зростання зменшилися.«Зростання цін на окремі товари відображало як підвищений попит, і звуження пропозиції. Так зростання цін на м’ясо та овочі борщового набору можна пояснити закриттям ринків та відсутністю міжміського сполучення (відповідно, зменшенням/відсутністю пропозиції з боку дрібних господарств). До своєрідних «індикаторів кризи» належать гречка та туалетний папір. Також значно подорожчали продукти «антисептики» – часник, цибуля, лимони», - зазначив НБУ.

Також відбулося зростання ціни на лікарські препарати, в звіті це пояснюють тиском попиту і ослабленням гривні.

Нагадаємо, що криворіжці можуть замовити безкоштовну доставку ліків онлайн.Ціна на паливо за останній місяць знизилася, це сталося під впливом падіння світових цін через надлишкової пропозиції і падіння попиту, ствержує НБУ.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
18 мин

Все хорошо

04 : 17

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Экономика

Booking.com