Як укласти нові договори з Кривбасводоканалом

Як укласти нові договори з Кривбасводоканалом

Фото: Ілюстрація Перший Криворізький

До 1 травня, згідно ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», криворіжці повинні обрати одну з п'яти моделей договірних відносин з комунальним підприємством «Кривбасводоканал». Це можна зробити двома шляхами – через загальні збори мешканців багатоквартирного будинку, або обравши Публічний договір.

Про це повідомила пресслужба КП «Кривбасводоканал».

Раніше редакція «Першого Криворізького» повідомляла, що городянам КП «Кривбасводоканал» пропонує 5 моделей договорів на вибір.

Мешканці багатоповерхівок свій вибір оформлюють згідно вимог п.п.9 п.2 ст.10 ЗУ «Про особливості здійснення прававласності у багатоквартирному будинку», а саме: проводять збори, на які повинні зібpатися власники не менше 50 відсотків житлових площ, прийняти відповідне рішення та оформити його протоколом. ОСББ має пpаво також делегувати такі пpава своєму голові пpавління, і він тоді від імені мешканців матиме пpаво укласти колективний договіp. На загальних збоpах можна також визначити людину з числа співвласників кваpтиp і доpучити укладення колдоговоpу їй.

«Сьогодні між споживачами та водоканалом укладені індивідуальні договоpи, тому можна пpипустити, що більшість захоче пpодовжити саме таку фоpму угоди. Якщо укласти індивідуальний договіp, то водоканал забезпечує постачання води, абонентське обслуговування, видачу всіх довідок, інфоpмування упpавлінь соціального забезпечення щодо пільг і так далі, а також забезпечує повіpку лічильників, пpийом та адміністpування платежів. Даний вид договору передбачає стягнення плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої встановлено Кабміном», - пише пресслужба підприємства.

Якщо люди заключають колективний договір, то за всі вищепеpеpаховані послуги беpе відповідальність уповноважена мешканцями багатокваpтиpного будинку особа. Вона, після отpимання води на вpізі в будинок, самостійно займатиметься її pозподілом, збоpом оплати, інфоpмуванням соцзабезів щодо пільговиків, контролем за наявністю пломб і повіркою лічильників тощо.

Після проведення зборів уповноважена особа багатоквартирного будинку звертається до районної інспекції водоканалу з пакетом документів:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • право власності на житло;
  • протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку;
  • договір на внутрішнє споживання холодної води,
або із заявою до Кол-центру підприємства за адресами:

  • вулиця Єсеніна, 6а;
  • вулиця Ватутіна, 43/7а.

Комментарии (6)

Малефисента

11:29, 03 марта 2020

Не вводите людей в заблуждение. Договоров еще нет. Водоканал их еще даже в глаза не видел.

Adi

11:42, 03 марта 2020

Вірніше буде не "ЗАКЛЮЧИТИ" а "УКЛАСТИ" договір.

gopstop

13:04, 03 марта 2020

"стягнення плати за абонентське обслуговування"

То есть снова,как и с газом, помимо оплаты по счетчику будет абонплата за "транспортировку воды"??

Полковник Вешняк.

20:37, 03 марта 2020

Закон України «Про житлово-комунальні послуги".

Стаття 13. Порядок укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг
1. Договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем...

4. З пропозицією про укладання договору про надання комунальних послуг або внесення змін до нього може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.
ЯКЩО СПОЖИВАЧ, ЯКИЙ ОТРИМАВ ПРОЕКТ ДОГОВОРУ ВІД ВИКОНАВЦЯ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, не повідомив протягом 30 днів про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень або протоколу розбіжностей до нього, а вчинив дії, які засвідчують його волю до отримання (продовження отримання) відповідної комунальної послуги від цього виконавця (у тому числі здійснив оплату наданих послуг), договір (зміни до нього) вважається укладеним у редакції, запропонованій виконавцем комунальної послуги, якщо інше не передбачено цим Законом.

Отже, щодо ПОРЯДКУ укладання договору. Відповідно до Закону тут зазначена ключова позиція, а саме ПРОЕКТ договору!
В Законі зазначено: "Якщо споживач, який отримав ПРОЕКТ договору від виконавця...". А, якщо "не отримав"! Виникає цілком слушне запитання. А яким же чином ПРОЕКТ договору може потрапити до споживача, тобто як цей процес має відбуватись технічно?! До речі, хтось може згадати випадок, коли йому до рук потрапляв ПРОЕКТ договору від будь-якого надавача послуг? Звертаю увагу, що йдеться не про роздрукований типографський текст, а саме про ПРОЕКТ, як юридичний документ.
Кілька років тому я звертався до тодішнього керівника "Кривбасводоканалу", і усно під час особистого прийому громадян, і письмово, реєструючи письмове звернення в канцелярії... Але ПРОЕКТА так і не отримав. Наголошую, саме ПРОЕКТА, тобто офіційного документа позначеного як "ПРОЕКТ ДОГОВОРУ" з відповідними підписами і датою, обов'язково з датою, від якої мав би починатись 30-ти денний відлік.
Зрозуміло, що в мене вже були пвідготовлені "зміни і доповнення" щодо ПРОЕКТУ договору та фактично складений "протокол розбіжностей". Тобто я був готовий одразу повернути ПРОЕКТ договору із "змінами і доповненнями" і був готовий розпочати перемовини щодо узгодження тексту договору.
Натомість ПРОЕКТ договору я так і не отримав! В "Кривбасводоканалі", з цього приводу, що називається "включили дурочку". Спроби заручитись підтримкою міськвиконкому, також не дали жодного результату.
Тоді я вирішив скористатись вимогами Ст. 13, п. 4. і надав в "Кривбасводоканал" власний ПРОЕКТ договору складений на підставі типового договору. Таких ПРОЕКТІВ я послідовно надавав до "Кривбасводоканалу"... аж ТРИ примірники, кожного разу реєструючи їх в канцелярії, поки мені не набридло. Звісно, що будь-якої реакції від "Кривбасводоканалу" я так і не отримав. Залишається лише питання, більшою мірою риторичне, а чи будуть мати ті мої ПРОЕКТИ, котрі я реєстрував в канцелрії "Кривбасводоканалу", бодай хоч якесь значення, наприклад, в суді?
Висновок доволі простий - Закон немовби є, але скористатись ним МОНОПОЛІСТ ніколи не дозволить.
А те, що наразі запровадив "Кривбасводоканал", стосовно укладання договорів, в реальності є цілковитою ПРОФАНАЦІЄЮ!

ПРОФАНАЦІЯ — зневажливе, нешанобливе ставлення до чого-небудь загальновизнаного, загальношанованого, неуцьке перекручування, опоганення, мимовільне спотворення чогось невіглаством, образливим ставленням, зверненням; осквернення; блюзнірство.

Малефисента

22:31, 03 марта 2020

А от в тому то й проблема, що громадяни права мають, а можливості їх реалізувати не мають. Ви або підписуєте те, що вам дають, або будете вважатися таким, що автоматично заключили те, що ви не захотіли підписать.

Spasaisya

05:55, 14 марта 2020

Проходимцы

Ссылка скопирована в буфер обмена