У 2019 році 500 мешканцям області безкоштовно встановили коронарні стенти
Фото: Дніпропетровська ОДА
Нагадаємо, що безкоштовні кохлеарні імпланти може отримати кожна криворізька дитина з порушеннями слуху.
Спеціалісти зазначають, що врятувати людину із гострим інфарктом міокарда може встановлення у судину коронарного стента. Цей невеличкий металевий каркас трубчастої форми допомагає відновити кровопостачання серця.
«Такі операції проводимо безкоштовно завдяки державній та обласній програмам. За допомогою стентування медики відкривають заблоковану судину і у такий спосіб відновлюють кровопостачання. Це майже безкровна операція, з коротким відновлювальним періодом. Але часто допомагає врятувати життя. Минулоріч установили стенти 500 пацієнтам, у яких діагностували гострий інфаркт. Вони потребували невідкладної меддопомоги», – зазначила директорка Дніпропетровського обласного кардіологічного центру Олена Лугова.
Читайте також: Документи по ремонту естакади криворізької «тисячкі» відправили на експертизу
Олена Лугова наголосила, що стентування людей із гострим інфарктом має бути проведено якомога раніше. Максимум – протягом 12 годин після того, як стався серцевий напад.
До обласного кардіоцентру пацієнтів для проведення стентування доставляє «швидка». Всього в Україні безоплатне стентування проводять у 42 кардіоцентрах. Вони є в кожній області. Центри працюють цілодобово і без вихідних, у режимі 24/7/365.
Нагадаємо, що на покупку ангіографа в криворізьку лікарню витратили 22 000 000 гривень
Дед Чудодей
17:13, 31 января 2020
Як завжди безкоштовна допомога дістається лише шустрим пронирам