Православна Церква України розвінчала міфи про змивання гріхів на Водохреща

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Представники Православної Церкви України заявили, що обмивання в ополонці на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не звільняє від гріхів. Жодного церковного припису для звершення такого дійства немає.

Розвінчання цього міфу опубліковано на офіційній сторінці ПЦУ у фейсбуці. Журналісти сайту 1kr.ua опублікували список місць для купання на Водохреща.

У країнах грецької церковної традиції поширений звичай освячувати води через кидання в них дерев’яного хреста, який чоловіки виловлюють з водойми, але цей звичай не є купанням чи зануренням.

19 січня за новим стилем Православна Церква відзначає Хрещення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа у річці Йордан. У Священному Писанні сказано, що під час Хрещення на Ісуса Христа з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав Голос Бога-Отця.

Це свято ще називається Богоявленням, адже цього дня Господь явив людям Себе в усій повноті як Трійця: Бог-Отець – голосом Своїм, Бог-Син – хрещенням в Йордані і Святий Дух – сходженням у вигляді голуба.

На свято Богоявлення здійснюється освячення води, яке зветься великою агіасмою, що в перекладі з грецької означає – святиня.

Ставлення до такої води, як і до будь-якої іншої святині, має бути шанобливим, пояснюють церковники:

«Українські етнографи не фіксували у минулих століттях масових хрещенських купань, тим паче у тому вигляді, як це відбувається нині – часом зовсім без одягу, або з попереднім алкогольним «підігрівом» та гучними гуляннями опісля.

У велике свято Богоявлення ми дякуємо Богу, славимо Його, розуміючи, що найбільша для нас святиня – це Господь, який спонукає кожну людину до внутрішніх змін в бік добра. Освячена вода – не чарівна, але має благодатні (насамперед, для духа людини) властивості для тих, хто її з вірою приймає. Занурення в ополонку ніколи не замінить Таїнства Сповіді та Причастя. Вода не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб зцілитися від неї, потрібно її спочатку виявити, від щирого серця покаятися та змінитися за допомогою Божою.
[…]
Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір для кожного. Головне – не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього – наприклад, того, хто таки вирішив зануритись в ополонку, аби випробувати своє тіло», - пишуть на офіційній сторінці Православної Церкви України.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
14 мин

Все хорошо

05 : 57

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com