Як діяти криворіжцям, які отримали травму на підприємстві

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский (иллюстрационное фото)
1kr.ua
Якщо ви отримали травму на підприємстві, то маєте право на грошову компенсацію, яка покриє витрати на лікування та реабілітацію. Для цього треба належним чином оформити документи.

Як повідомляють юристи «Правового центру «Гарант», представники підприємств намагаються «зам’яти» справу, та пропонують співробітникам, які отримали травму на виробництві, домовитися про надання компенсації без оформлення документів. Потім постраждалий може й не отримати компенсації, оскільки ніяких договорів між ним та підприємством укладено не було.

Найчастіше нещасні випадки стаються зі співробітниками та підрядниками промислових підприємств. Для прикладу, у 2018 році на території підприємств Арселору сталося 22 надзвичайних випадки з робітниками АМКР та співробітниками підрядних організацій. Троє робітників загинули.

Як повідомляє сайт 1kr.ua, 11 січня у результаті аварії на території АрселорМіттал Кривий Ріг травмувалися машиніст та його помічник. У березні 2019 року на Інгулецькому збагачувальному комбінаті перевернулася діжка з кислотою. У результаті надзвичайної ситуації постраждали декілька співробітників підприємства.

Минулого тижня у Дніпропетровській області 45 людей постраждали в результаті надзвичайних ситуацій на підприємствах.
Головна з причин нещасних випадків на підприємствах – співробітників належним чином не навчають правилам безпеки. Третина виробничих травм трапляється саме через це. Друга причина – відсутність або поганий стан засобів індивідуального захисту, несправне обладнання, яке майже не оновлюється, безлад на робочому місці та на території підприємств міста.

Працівники криворізьких промислових підприємств, які звертаються до адвокатів, говорять, що керівництво підприємств, аби уникнути відповідальності, пропонуює постраждалим оформити травму як побутову. У таких випадках потерпілі ризикують лишитися без пільг та інших соціальних гарантій.

Тобто підприємство здійснює діяльність, порушуючи права своїх працівників та їх законних інтересів.

Юристка ЮК «Правовий центр Гарант» Таміла Войчук наголошує, що постраждалі особи повинні дотримуватися алгоритму дій, визначеного Порядком розслідування нещасних випадків на виробництві (затверджений постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337). Лише так можна притягнути до відповідальності роботодавця та домогтися правильного нарахування і виплати компенсації.

Потерпілі або працівники, які виявили нещасний випадок, повинні надати допомогу потерпілому та негайно повідомити про те, що трапилось керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу підприємства. А керівник робіт чи інша уповноважена особа зобов’язані терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та направити його до закладу охорони здоров’я.

Роботодавцеві мають негайно повідомити про те, що сталося й зберегти до прибуття комісії з розслідування нещасного випадку обстановку на місці події у такому стані, в якому вона були на момент нещасного випадку, якщо це не загрожує життю та здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків або порушення виробничих процесів.

Співробітники медзакладу зобов’язані невідкладно протягом доби передати екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок або отруєння на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм).

Для більш детального роз’яснення звертайтеся до ЮК «Правовий центр Гарант» за телефонами (067) 726-19-87 або (096) 996-89-58 або до офісу №205 на вулиці Костенко, 21 (будівля «ПриватБанку»).Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

malibu61
 • 1
 • 0
 • Ответить

Ну и где описание как действовать? А если тебя увезла скорая с места где ты был травмирован и потом умер в больнице кто будет виноват угадай писатель. А следы заметать они умеют.

РовныйРог
 • 5
 • 3
 • Ответить

Гнобить предприятие по-полной, иначе последует обратное....

Wickerman
 • 2
 • 2
 • Ответить

И не просто гнобить, а с пристрастием! Оборзевшие барыги.
Зп за ноябрь дай бог в конце января дадут. Зато у дырэкторкы под окнами новый Инфинити стоит!

Александр Поль
 • 2
 • 1
 • Ответить

Я бы с таких как Вы, брал деньги за вход. В 2019-20 годах задержки по зарплате? И что Вас там держит на этой работе?

Wickerman
 • 0
 • 1
 • Ответить

Трудности с устройством в зимнее время. Дети, кредиты. Да всё как у всех. И да, в 2019-2020 задерживают зп.

Тaмeрлан
 • 2
 • 1
 • Ответить

Доженуть і ще раз виплатять...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город