Криворізькі депутати запропонували колезі поїхати до «ДНР» за порушення Закону про мову

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский (фото зроблено на засіданні міськради у листопаді 2019 року)
1kr.ua
24 грудня у Кривому Розі під час обговорення бюджету міста на 2020 рік депутат міськради від «Оппозиційного блоку» Ігор Криштопа говорив російською мовою, яку згодом назвав «регіональною». Депутати Криворізької міськради порадили панові Криштопі поїхати до самопроголошеної «ДНР» - за порушення Закону про мову.

«Я вижу максимально социальный бюджет, есть подход к социальной поддержке населения. Меня больше всего волнует вопрос медицины, особенно ее поддержки. Вы знаете, что у нас с нового года меняется вариант финансирования, со слов представителя Национальной службы здоровья в нашей области под угрозой лишение финансирования 46 лечебных учреждений. В этот список ни одно лечебное учреждение города не попало […]», - говорив Ігор Криштопа під час обговорення проєкту бюджету Кривого Рогу.

Під час виступу Криштопи депутати Криворізької міськради кричали, що їх колега під час пленарного засідання має говорити державною мовою. Він на ці зауваження не реагував на зауваження.

Також депутати зробили зауваження міському голові за те, що він не зупинив виступ депутата через порушення. Юрій Вілкул відповів: «Вы хотите, шоб я опять вам сказал?».

Ігор Криштопа так відповів на зауваження колег: «Это региональный язык». Після цієї заяви депутати Криворізької міськради порадили колезі поїхати до «ДНР». Також вони вигукували у сесійній залі, що варто за такі висловлювання Криштопи звернутися до СБУ та інших правоохоронців, аби вплинути на депутата і провели із ним відповідну роботу, передбачену законодавством.
Секретар міськради Сергій Маляренко сказав: «давайте не перетворювати засідання на базар».

Відповідно до статті 9 розділу ІІІ Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», депутати місцевих рад зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Нагадаємо, що цей Закон був прийнятий 25 квітня 2019 року.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
28 мин

Все хорошо

01 : 33

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com