Готуймо сани влітку, воза взимку, а пенсійні заощадження змолоду

Главное фото новости
Фото: Фридом Финанс УКРАИНА
1kr.ua
Українці віком від 40 років все частіше замислюються про те, як житимуть після закінчення трудової кар'єри й виходу на пенсію. Відсторонитися від цієї думки навіть у молодому віці (а молодими ВООЗ вважає людей до 44 років) майже неможливо, адже у новинних випусках періодично з'являється інформація про зміни у пенсійному законодавстві, а всюдисуща реклама впливає на нашу підсвідомість більше, ніж здається. З іншої сторони, 40 років — це чудовий вік, щоб почати відкладати гроші на безбідну старість. Але що конкретно робити людям, яким пішов п'ятий десяток? Як зберегти гроші й не витратити їх раніше? Забігаючи наперед скажемо, що розумний спосіб забезпечити собі комфорт на пенсії — це почати інвестувати у цінні папери вже сьогодні.

Орієнтація на Захід

Інвестування в акції й інші цінні папери підприємств — це звична практика збереження та примноження коштів для громадян США та багатьох розвинутих країн Європи. Якщо в Україні показник залученості населення до інвестування не перевищує 1%, то у Фінляндії інвестують понад 39% всього населення, а в Естонії — більше ніж 51%. Понад половина всіх американців також зберігають гроші в цінних паперах.

США, до речі, лідирують не лише за загальною кількістю заощаджень, а й за показником відношення пенсійних активів до ВВП країни. 81% пенсійних доходів вони отримують з особистих інвестицій і внесків до Фондів пенсійного страхування. Це яскраво демонструє прагнення жителів США до реалізації «американської мрії», яка передбачає перспективу процвітання країни шляхом самостійного збагачення.

В Україні ситуація поки абсолютно протилежна. Про запровадження накопичувальної пенсійної системи лише точаться дискусії у кулуарах Верховної ради, а українці віддають перевагу банківським депозитам, якщо хочуть зберегти кошти.

«Чому американці зберігають гроші в цінних паперах, а не на депозитних рахунках?» — запитаєте ви. Річ у тому, що з часів Великої депресії фондові індекси знаходяться у довгостроковому тренді зростання попри різноманітні періодичні фінансові кризи. Таке зростання дає змогу стабільно отримувати пасивний дохід, розмір якого перекриває реальні темпи інфляції.

Цю ж модель можна прямо спроєктувати на ситуацію в Україні. Щороку готівкові долари, які ми часто просто зберігаємо вдома, втрачають 1-2% у вартості. Чи є якесь рішення? Так, є. І про нього ми розпитали у Дениса Білого, аналітика ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА».
Інвестиції в держоблігації як пенсійні накопичення: ефективність і вигода

Всі охочі українці можуть інвестувати в облігації внутрішньої державної позики. Це цінні папери, які випускає Міністерство фінансів. Випуск держоблігацій передбачений чинним законодавством України та держбюджетом на відповідний рік, тому такий спосіб інвестування є найбільш безпечним з усіх. Це особливо важливо, якщо ми говоримо про пенсійні заощадження.

Якщо ви вибираєте держоблігації як спосіб зберегти кошти, то можете бути впевнені, що повернете всю суму до останньої копійки й отримаєте свій відсотковий дохід — це гарантує держава. З депозитами складніше — держава гарантує повернення максимально 200 тис. гривень у випадку непередбачуваних ситуацій із банком.

Середній розмір дохідності облігацій складає 14,72% у гривні та 5,07% у валюті. Відсоткова ставка при цьому не змінюється, тому ви точно знаєте, скільки прибутку отримаєте. Практично весь дохід залишається у вас, адже сплачувати ПДФО не потрібно (сплачується лише 1,5% військового збору). На практиці це виглядає так, що з кожної облігації вартістю 1150 грн (мінімальна вартість держоблігації у ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА) після всіх відрахувань ви отримуєте 166,75 грн доходу через рік. У доларах сума чистого щорічного доходу становить 57,5 доларів із кожної облігації. Для порівняння: якщо розмістити 1150 грн на депозитному рахунку зі ставкою 14,72%, то після сплати всіх податків у вас по факту залишається 136 гривень.

Придбати державні облігації можна лише через банки й установи, які мають ліцензію на здійснення такого типу діяльності, зокрема у ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА», відділення якого у нашому регіоні знаходиться за адресою м. Кривий Ріг, пр-т Гагаріна, 24. Завітайте для отримання персональної безкоштовної консультації інвестиційного менеджера. Якщо ви хочете дізнатися про світовий досвід інвестування, можливості отримання додаткового пасивного доходу, поставити свої запитання аналітику фондових ринків, відвідайте безкоштовний майстер-клас «Мистецтво інвестування». Найближчий із них відбудеться 21 листопада о 19:00 за адресою Готель "Аврора", пр.Металургів, 40.

Дізнатися більше також можна на сайті компанії https://www.ffin.ua/ та за номером контакт-центру 4343.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
41 мин

Все хорошо

11 : 02

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com