Нардепи попередньо підтримали спрощення вступу до вишів України для жителів непідконтрольних територій

Главное фото новости
Фото: Ілюстрація Перший Криворізький
У Верховній Раді підтримали у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти», що передбачає спрощення вступу до університетів для жителів тимчасово окупованих територій держави, запровадження обов'язкового вступного іспиту з іноземної мови та зміни у процедурі ліцензування.

Законопроєкт №2299 підтримали 311 народних депутатів. Криворізькі народні депутати голосували так:

 • Володимир Захарченко (31 округ «Слуга народу») - «За»;
 • Олена Криворучкіна (32 округ «Слуга народу») - «За»;
 • Юрій Корявченков (33 округ «Слуга народу») - «За»;
 • Дмитро Шпенов (самовисуванець по 37 округу, колишній член партії Регіонів та Опоблоку) - «Утримався»;

 • Юрій Кісєль (обраний по загальнодержавному багатомандатному округу, заступник голови депутатської фракції політичної партії «Слуга народу») – «За»;
 • Владлен Неклюдов (обраний по загальнодержавному багатомандатному округу, член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу») – «За».
Народні депутати підтримали пропозицію головуючого про скорочення строків підготовки законопроекту до другого читання наполовину.

За словами депутата від фракції «Слуга Народу» та ініціатора законопроєкту Сергія Бабака, прийнятим у першому читанні законом передбачено розширення доступу до вищої освіти для мешканців тимчасово окупованих територій, запровадження мотиваційного листа при вступі, збільшення питомої ваги творчих конкурсів у конкурсних балах.

Також законопроєкт передбачає створення міждисциплінарних освітніх програм та програм спільного та подвійного дипломів, відмову від диплома державного зразка, покарання за порушення академічної доброчесності та можливість створення двомовних програм, де частина курсів викладатиметься англійською мовою.

«Прийняття проєкту Закону створить умови зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти, що сприятиме її зближенню з іншими країнами Болонського процесу, - прозорості, доброчесності, автономії, відповідальності за результат, визначить та посилить засади студентоорієнтованого навчання в закладах вищої освіти, можливості впливу студентів на якість освітніх послуг та управління закладами вищої освіти, створить передумови для більш рівного доступу до освіти та якісного вимірювання здобутків завдяки розширенню сфери використання зовнішнього незалежного оцінювання, вдосконалить основні інструменти впливу держави на діяльність закладів освіти – ліцензування і акредитацію», - пишуть автори законопроєкту у пояснювальній записці.

Відповідні зміни передбачається внести до законів України «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Про фахову передвищу освіту».

Нагадаємо, що під час вступної кампанії 2019 року до КДПУ подали документи 2 508 абітурієнтів.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Meндeлeeв
 • 6
 • 4
 • Ответить

хай у себя в дыныры учатся

Тaмeрлан
 • 4
 • 4
 • Ответить

Наче наша освіта, щось особливе дає..

Гражданская война в Украине
 • 10
 • 2
 • Ответить

Арахамiя .......Пряма мова : "Загалом я вважаю, що соціал-лібералізм має місце бути, хоч це і вкрай важке завдання. Тому що в лібертаріанство якщо ти не зміг заробити, став бомжем і помер, то хрін з тобою. У соціалізмі кожного бомжа необхідно переорієнтувати, працевлаштувати і реінтегрувати в суспільство. Суспільство у нас супер соціальне. Навіть молодь постійно мислить, що держава повинна... бути активним учасником і регулятором процесів.

Якщо це заперечувати, що ми не за це, то ми будемо представляти не мас-маркет. У нас політичний продукт – це мас-маркет. Якщо у людей в голові є таке відчуття, то потрібно йому відповідати. Політична партія – це маркетинговий продукт".


Деталі: При цьому Арахамія заперечує, що передвиборча заява про лібертаріанску ідеологію "Слуги народу" була маркетинговим ходом. Він каже, що в партії є і лібертаріанці. За словами голови фракції, десять років тому було важко уявити, що на порядку денному буде питання ринку землі або медичного канабісу. ....."

Класс , а кто у нас честно заработал на старость достойную ??? Короче попытка отменить пенсии , льготы , не удалась или это просто народ успокоили перед конфискацией земли , а далее попрут .
А недавнее, когда хотели отменить все совдэповские Законы и полностью лишить всех людей каких либо прав , полностью . Ну это не смешно , думать надо .

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Украина