Більшість нардепів з Кривого Рогу підтримали законопроєкт щодо викриття корупціонерів

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
17 жовтня народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції. Майже всі представники з Кривого Рогу підтримали проєкт Закону.

Зазначимо, що ініціатором подання прийнятого законопроєкту є Президент України Володимир Зеленський.

За законопроєкт №1010 проголосувало 252 депутата. Криворізькі народні депутати голосували так:

  • Володимир Захарченко (31 округ «Слуга народу») - «За»;
  • Олена Криворучкіна (32 округ «Слуга народу») - «За»;
  • Юрій Корявченков (33 округ «Слуга народу») - «За»;
  • Дмитро Шпенов (самовисуванець по 37 округу, колишній член партії Регіонів та Опоблоку) - «Відсутній»;

  • Юрій Кісєль (обраний по загальнодержавному багатомандатному округу, заступник голови депутатської фракції політичної партії «Слуга народу») – «За»;
  • Владлен Неклюдов (обраний по загальнодержавному багатомандатному округу, член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу») – «За».


Заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики Галина Янченко під час засідання ВРУ повідмила, що законопроєктом встановлено не лише винагороду для викривачів, а цілий ряд інших гарантій. Зокрема, йдеться про можливість надавати інформацію анонімно, про правову та психологічну підтримку, якщо вони такої допомоги потребують, про захист трудових прав викривачів, і навіть про надання охорони їм та їхнім близьким у випадку такої потреби. Одним із основних моментів цього законопроєкту є грошова винагорода, якою держава буде забезпечувати тих викривачів, які надали важливу інформацію для розкриття найбільших корупційних злочинів (йдеться про злочини від 10 мільйонів гривень).

Також проєктом Закону пропонується внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» стосовно визначення правового статусу викривачів корупції, їх прав та гарантій захисту, забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію, унормування порядку розкриття викривачем корупції інформації; звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення, забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

«Законопроєктом пропонується низка взаємоузгоджених змін до Кодексу законів про працю України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, законів України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», «Про звернення громадян», «Про безоплатну правову допомогу», «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань», - пише автор законопроєкту у пояснювальній записці.

Побачити як голосували народні обранці з Кривого Рогу за інші законопроєкти можна тут.

Нагадаємо, що у 2018 році Верховна Рада VIII скликання проголосувала за антикорупційний суд, створення якого вимагали у Кривому Розі. Більшість тодішніх нардепів з Кривого Рогу не підтримали таку ініціативу.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.