Стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів урочисто піднято біля виконкому міськради Кривого Рогу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Незалежність виборювалася українцями із 1917 року і ця боротьба триває й нині

23 серпня у Кривому Розі біля будівлі виконкому міської ради урочисто підняли один із головних державних символів України - синьо-жовтий прапор.

Журналістка "Першого Криворізького" повідомляє, що на церемонію підняття прапора прийшли військовослужбовці, перші особи міста, чиновники, освітяни.

Сьогодні о 9 ранку символ свободи і боротьби за незалежність народу України криворіжці піднімуть біля усіх райрад міста.

Український Інститут національної пам'яті нагадує, що у червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше замайорів жовто-блакитний прапор. Відтоді прапори в національних кольорах почали використовувати під час проведення Шевченківських та інших свят.

Потім під синьо-жовтим стягом вирушав на фронт перший український підрозділ – полк імені Гетьмана Богдана Хмельницького.

Офіційно прапор затвердили в Тимчасовому законі про флот УНР 27 січня 1918 року. Після приходу більшовиків та остаточного приєднання України до СРСР, синьо-жовтий прапор було заборонено.

24 серпня, після проголошення Акту незалежності України, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Про це свідчать стенограма засідання і спогади тодішніх депутатів

А 4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий прапор піднято над Верховною Радою України.

Стаття 20 Конституції України

Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Із криворізькою програмою заходів, присвячених Дню Державного Прапора України та 28-й річниці незалежності України ви можете ознайомитись за посиланням.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
1 час 25 мин

Все хорошо

03 : 52

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com