У Кривому Розі громадяни поскаржилися правоохоронцям на декілька незаконних агітматеріалів

Главное фото новости
Фото: oporaua.org
1kr.ua
В Дніпропетровській області спостерігачі «Опори» зафіксували ймовірні порушення виборчого законодавства. У Кривому Розі спостерігачі звертались до правоохоронців з приводу агітаційних матеріалів без зазначення вихідних даних кандидаток у народні депутати Вікторії Самойленко-Тидір, Ольги Бабенко партій «Опозиційний блок» та «Українська стратегія Гройсмана».

Координатор спостереження Громадянської мережі «Опора» за виборами у Дніпропетровській області Вадим Головченко повідомив, що з початку виборчої кампанії спостерігачі організації понад 40 разів звертались до правоохоронців за фактами ймовірного порушення виборчого законодавства.

2 липня спостерігачка «Опори» у Кривому Розі на перехресті вулиць Українська та Свято-Миколаївська виявила агітаційний борд без вихідних даних кандидатки в народні депутати України по одномандатному виборчому округу

1 липня на вулиці Соборна спостерігачка орагназації помітила рекламну агітаційну конструкцію із написом «Українська стратегія Гройсмана». На ній не було зазначено вихідних даних. Біля даної конструкції волонтери-агітатори розповсюджували газету «Українська стратегія». На останній сторінці газети була інформація, що редакція проводитиме розіграш цінних призів. Для участі в розіграші необхідно заповнити анкету, яка розміщувалася в цій газеті.

Читайте також: З початку виборчого процесу у Дніпропетровській області зафіксовано 120 порушень
28 червня біля зупинки громадського транспорту «Автовокзал» спостерігач помітив агітаційну металеву конструкцію «куб». Волонтери в наметі повідомили, що мають дозвіл від райвиконкому на встановлення тимчасової конструкції. Про необхідність наявності вихідних даних на друкованій агітаційній продукції вони не чули. Після того, як на місце викликали правоохоронців координаторка, яка відповідає за розміщення наметів від партії «Українська стратегія», заявила, що насправді вихідні дані були, але сильний вітер зірвав їх з наметів і відніс в невідомому напрямку.
28 червня, напроти Криворізької міської ради виявлено агітаційну конструкцію із написом «Українська стратегія Гройсмана».

30 червня поблизу вулиці Волгоградська спостерігачка помітила борд із написом «Опозиційний блок. Разом до перемоги. Євгеній Мураєв, Олександр Вілкул, Вадим Новинський». Замовником вказана громадська організація «Опозиційний блок». На агітаційній продукції містилась інформація з неповним переліком вихідних даних.
29 червня на вулиці Свято-Миколаївська спостерігачка помітила борд кандидатки в народні депутати по виборчому округу №33 від партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Ольги Бабенко без вихідних даних. На білборді зазначено «З днем перемоги. Ольга Бабенко».

В усіх випадках спостерігачі викликали на місце правоохоронців та написали заяви до поліції.
Відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Происшествия