Журналісти та священники Кривого Рогу закликали вшанувати пам'ять жертв політичних репресій

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. Цього дня в Україні згадують жертв Великого терору – масштабної кампанії масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства (визначення Українського інституту національної пам’яті).

19 травня 2019 року о 19:00 за ініціативи журналістів у Кривому Розі відбудеться жалобне віче з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій, до якого приєднається Криворізька Рада Церков.

Захід відбудеться біля Пам'ятного знаку жертвам голодомору (Центрально-Міський район, вулиця Лермонтова, на території сквера біля житлових будинків №№ 21,23).

Його мета - належне вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства
Участь у жалобному віче від духовенства мають намір взяти - Олександр Агарков, Роман Бацвин, Іван Руденко (Православна церква України) Єжи Ліс (Римо-Католицька церква), Ігор Дмитришин (Українська Греко-Католицька церква), Роман Морозов, секретар Криворізької Ради церков (Собор Незалежних Євангельських церков України), Олег Фішер (Німецька Євангелістична Лютеранська Церква України).

Запрошуємо приєднатись до вшанування пам'яті жертв політичних репресій всіх, хто шанує історію України та пам’ять про її трагічні сторінки.

Довідка:

19 травня 1938 року була найкривавіша ніч у Києві – у в’язницях НКВД було розстріляно 563 людини. Розстріли, як правило, проводилися на подвір’ях в’язниць, у підвалах НКВД або безпосередньо перед похованням.

Офіційно початком Великого терору став оперативний наказ НКВД СРСР № 00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів» від 30 липня 1937 р., затверджений політбюро ЦК ВКП(б) 31 липня 1937 р. Проте наявні документи НКВД (накази, листування, телеграфи) свідчать, що масові репресії готувалися заздалегідь, а наказом їх лише формалізували.

За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

Одним із найбільших на території України є Биківнянське поховання жертв сталінських репресій. Вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Flash_CSM
 • 0
 • 0
 • Ответить

Вас трэба? Ви i шануйте.

Валерий
 • 7
 • 4
 • Ответить

Эта ***дская власть только и умеет: заклыкаты .ничего более.

вирджиния
 • 8
 • 2
 • Ответить

А ,что Сталин сидел в Кремле за высоким забором и давал указания кого репрессировать в Кривом роге или посадить за три качана?.Нет продажные *** писали доносы и лезли по карьерной лестнице .Так было при Сталине ,после Сталина так и сейчас ещё и хуже.Продали великую державу продолжают растягивать по частям.Человек победил с абсолютным преимуществом,а они плевать хотели на закон ,они решили и не допускают его к власти. Придёт пусть и устроит им сладкую жизнь.Пусть репрессирует да побольше.Но они с у ки будут спасать себя и доносить друг на друга.Были те которых надо было репрессировать,жаль невинных которые пострадали по доносам.

Доктор Ватсон
 • 8
 • 3
 • Ответить

Вибачайте нам нема коли . Нас тут якісь гобліни замінували , до обіду виносили меблю і клунки , тепер сидимо ждемо , коли скажуть що можна перти все назад. Якщо і завтра та падлюка нас замінує , то клунків уже тягать не будемо , а підемо знайдемо того ненормального і добряче натовчемо йому пику . Гад такий.

_jAZz_
 • 21
 • 2
 • Ответить

Український інститут національної пам’яті - фу, профашистское заведение с упоротым вятровичем

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Город