У нових або капітально відремонтованих дитсадках, школах та лікарнях буде безперебійна подача води –ДБН

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У нових змінах державних будівельних норм В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво» введено обов’язкове проектування не менше 2-х водопровідних вводів у системі внутрішнього водопроводу дитсадків, шкіл, лікарень та гуртожитків. Про повідомили на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Також у Міністерстві підкреслили, що це дозволить щонайменше у 2 рази підвищити забезпеченість господарсько-питним водопостачанням в цих закладах та здійснювати безперебійну подачу води до них.

Читайте також: У Кривому Розі школа, дитсадок, інтернат і кілька житлових будинків залишилися без води

Зазначимо, що зміни вступили в дію з 1 березня цього року.

Згідно з ДБН, в системах внутрішніх водопроводів 2 вводи і більше треба передбачати для дитсадків, шкіл, лікарень та гуртожитків. При цьому, кожен водопровідний ввід розраховується на 100% витрат води.

У Міністерстві акцентували увагу на тому, що раніше при проектуванні систем внутрішнього водопроводу, наприклад, у школах або дитсадках, передбачався лише 1 ввід, через який подається вода. І у разі аварії постачання перекривалося, а діти були змушені тимчасово йти на канікули.

«А уявіть, якщо це лікарня, де збої у подачі води взагалі неприпустимі. У нових змінах у ДБН щодо внутрішнього водопроводу було введено обов’язкове проектування у системах внутрішнього водопроводу дитсадків, шкіл та лікарень щонайменше 2-х вводів замість одного. Це забезпечить безперебійну подачу води у ці заклади, адже один ввід зможе взаємозамінювати інший у випадку аварії», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Читайте також: Біля одного з криворізьких садків з-під землі тече водаПри влаштуванні 2-х і більше вводів рекомендується передбачати їх приєднання до різних ділянок зовнішньої кільцевої мережі водопроводу. Між вводами на зовнішній мережі треба встановлювати запірні пристрої для забезпечення подачі води при аварії на одній із ділянок мережі.

Зміни у ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом «УкрНДІводоканалпроект».

ДБН «Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво» встановлює вимоги до проектування та будівництва систем внутрішнього холодного та гарячого водопостачання, каналізації і водостоків при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті, технічному переоснащенні та реставрації будинків, будівель, споруд різного призначення.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Ирбис
  • 4
  • 2
  • Ответить

А ещё два разных поставщика не помешало бы.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество