Універсальні номери для людей з інвалідністю в готелях стануть обов'язковими, - Лев Парцхаладзе

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У новому ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься обов’язкова вимога – при будівництві або реконструкції готелів проектувати не менше 10% житлових місць універсальними, які враховуватимуть потреби кожної людини, зокрема, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Нова норма вступає в дію з 1 квітня 2019 року.Про це повідомляє прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«На пальцях однієї руки можна перерахувати готелі в Києві, які сьогодні мають безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та зручні універсальні номери. Ще гірша ситуація в інших українських містах. При тому, що в Україні всього налічується близько 2500 готелів та готельних комплексів. Рівний доступ до цих закладів повинні мати усі. Тому у новому ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд була передбачена обов’язкова вимога – при проектуванні готелів організовувати не менше 10% місць універсальними та зручними для всіх категорій громадян, у тому числі, людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Читайте також: Бордюр не дорожче поваги: у Кривому Розі люди на візках самі почали облаштовувати бордюри

Згідно з новими ДБН, у готелях, мотелях, пансіонатах, кемпінгах не менше 10% житлових місць повинні проектуватися універсальними, з урахуванням розселення будь-яких категорій відвідувачів, зокрема, і осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках.

Відповідно до цих норм, усі готелі також обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 10% українців мають інвалідність і вони залишаються ізольованими від суспільства через недоступність громадських закладів, транспорту, вулиць та іншої інфраструктури, зокрема, не можуть користуватися послугами готелів.

«80% людей з інвалідністю в Україні є працездатними та активними. Але реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде створене реальне безбар’єрне середовище. Статистика жахлива — майже 90% пандусів збудовані неправильно, тактильної плитки практично немає і багато хто навіть не знає, навіщо вона потрібна, відсутні інші елементи доступності. Так не має бути! І саме для ефективного вирішення цієї проблеми був розроблений новий ДБН щодо інклюзивності», – відмітив Лев Парцхаладзе.

Читайте також: Із 2500 криворізьких дітей із інвалідністю 19 займаються в спортивних школах міста
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 5 час 13 мин

Есть угроза

05 : 58

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com