Прийнято законопроект щодо стратегічного курсу до набуття повноправного членства в ЄС та НАТО

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 7 лютого, Верховній Раді прийняли законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору). Про це редакції інформаційного порталу стало відомо з онлайн-трансляції засідання Верховної Ради України.

Читайте також: Криворізькі студенти та викладачі економічного технікуму 5-й рік поспіль співпрацюють із поляками

Законопроект підтримало 334 депутатів Верховної Ради, «проти» проголосували 35 нардепів.

Зазначимо, що автором відповідного законопроекту є Президент України Петро Порошенко.
Законопроект №9037 має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави.

Пропонується також виключити з Конституції України положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.

«…Україна має достатні політико-правові передумови для повного інтегрування до Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу – право на інтегрування до ЄС за Україною закріплює стаття 49 Договору про Європейський Союз, визначаючи, що будь-яка європейська держава, що шанує спільні принципи, може звернутися з поданням щодо набуття членства в Союзі…», - зазначено у пояснювальній записці прийнятого Верховною Радою законопроекту №9037.

Президент у пояснювальній записці стверджує, що прийняття Закону сприятиме реалізації європейського та євроатлантичного вибору через розширення та поглиблення співробітництва України з Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного договору аж до набуття повноправного членства, зміцненню національної безпеки нашої держави, матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.

Читайте також: В Україні засудили президента-втікача до 13 років позбавлення воліЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
3 час 44 мин

Все хорошо

01 : 50

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com