Криворіжців найчастіше притягують до кримінальної відповідальності через рослинні наркотики

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Якщо мешканців Кривого Рогу притягують до кримінальної відповідальності через наркотики, то вони, як правило, мають рослинне походження.

Редакція 1kr.ua поспілкувалась із завідувачкою відділу судової експертизи № 1 лабораторії судової експертизи Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України Ларисою Коверніченко. Фахівчиня розповіла нашим журналістам про основні причини поширення наркотиків та про роботу судових експертів.

Що є основною причиною поширення наркотиків серед громадян?

- Основними причинами поширення наркотиків є соціальні потрясіння та низький рівень життя. Найбільш уразливою верствою населення в цьому питанні є молодь, яка ще не готова приймати життєві складнощі. Соціальна незрілість, безвідповідальність та легковажність - основні причини вживання наркотичних і токсичних речовин.

Читайте також: У 2018 році українські правоохоронці вилучили з обігу 4 тони наркотичних речовин

Які наркотики у Кривому Розі є найпоширенішими?

- Мешканців нашого міста найчастіше притягують до кримінальної відповідальності через злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків рослинного походження – марихуана та опій. Це зумовлено сприятливими кліматичними умовами для вирощування незаконних нарковмісних рослин. Також криворіжців частіше стали затримувати із синтетичними наркотиками й психотропами. Найпоширенішим наркотиком є канабіс, потім вже йдуть опіати й амфетаміни.

Як проводяться розслідування злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів?


- Жодне розслідування кримінальних злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, не відбувається без судового експерта. Їхня праця допомагає створити доказову базу для викриття злочинців. У таких справах важливе значення мають висновки експертів сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів. Лише спеціаліст може визначити вид психотропної речовини або наркотичного засобу, їх назву та властивості й встановити, чи відносяться певні рослини до наркотичних. Фахівці даного експертного підрозділу атестовані як судові експерти з правом виконання експертиз матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6. «Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів». У 2018 році судовими криворізькими експертами проведено понад 800 експертиз наркотичних засобів.

Чи проводять працівники відділу судової експертизи №1 у Кривому Розі профорієнтаційні заходи з молоддю?


- Так, працівники відділу активно проводять роботу з інформування населення про діяльність Експертної служби та виконують профорієнтаційну роботу із молоддю. З криворізькими школярами та студентами вишів проводяться заняття, під час яких судові експерти розповідають в чому полягає їхня робота й демонструють різноманітні методи досліджень в лабораторних умовах. Наразі відділ судової експертизи № 1 у місті Кривий Ріг запрошує бажаючих оволодіти професією судового експерта за експертною спеціальністю «Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Koralles
 • 0
 • 0
 • Ответить

А меня улыбнула редактор этой статьи,,, Фахівчиня )))

Аристарх
 • 1
 • 0
 • Ответить

Твари все делают вид что они умнее всего остального цивилизованного мира. Сколько стран уже пересмотрели статус марихуаны? Сколько больных людей в мире облегчают свои страдание с ее помощью? Сколько людей лечится с ее помощью не нанося вред организму? И СКОЛЬКО ДЕНЕГ ТРАТИТСЯ НА БЕСПОЛЕЗНУЮ БОРЬБУ С МАРИХУАНОЙ В УКРАИНЕ?! И СКОЛЬКИМ ЛЮДЯМ НАША ТУПОРЫЛАЯ СИСТЕМА ПОЛОМАЛА ЖИЗНИ?!

Да были времена
 • 4
 • 0
 • Ответить

МУСОРСКОЙ ДВИЖ В ДЕЛЕ И НЕКТО ЕГО НЕ ПРИКРОЕТ И НЕ НАДО ТУТ ЛЯ ЛЯ.

PADLA
 • 9
 • 1
 • Ответить

Всем нарколыгам нада дать возможность колоца вдоволь!

Так они все повыздыхают и настанет эра хомосапиенс.

А те, хто не уяснит, что от наркоты дохнеш - туда вам и дорога!

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Происшествия