Спалах кору та вакцинація: як українцям захистится від хвороби та яка ситуація з вакцинами в медзакладах Кривого Рогу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
З початку 2017 року в Україні триває спалах кору. За цей час майже 70 тисяч людей у різних регіонах України захворіли на кір. Серед них і діти, і дорослі. 26 людей померли внаслідок хвороби. Завідувач відділу стратегії імунізації Центру Громадського здоров’я МОЗ України проаналізував ситуацію з вакцинацією в Україні та розповв, як запобігти захворюванню в інтерв’ю VoxConnector.

Нагадаємо, що раніше редакція сайту 1kr.ua повідомляла, що станом на 11 січня на кір захворів 31 мешканець Дніпропетровської області, серед них 11 дітей. Більше читайте тут.

Читайте також:
У 2018 році на кір захворіло понад 54 тисяч українців

Олександр Заіка стверджує, що головною причиною спалаху — низьке охоплення щепленнями. Найбільше хворіють на кір якраз у тих областях, де рівень планової вакцинації найменший.
Інфографіка: Центр громадського здоров’я

Кір — дуже заразне інфекційне захворювання, спричинене вірусом. Захворювання поширюється повітряно-крапельним шляхом, коли людина кашляє або чхає. На кір можуть захворіти всі: діти й дорослі.

Кір може мати тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Хворі на кір довго залишаються заразними, їх потрібно ізолювати на тривалий час. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті.

Єдиний надійний метод профілактики кору – вакцинація. Вона формує специфічний імунітет, внаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання.

2 дози вакцини захищають від кору. Згідно з календарем щеплень в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію.


Чим вакцинують від кору в Україні
Наразі для щеплень КПК в Україні використовують вакцину Пріорикс™/Priorix™ — препарат, вироблений компанією GlaxoSmithKline Biologicals s.a, Бельгія, та вакцину «MMR», вироблену компанією Merck Vaccines, США. Обидві вакцини — безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані ВООЗ, найавторитетнішою організацією світу в сфері охорони здоров’я.

Редакція інформаційного порталу «Перший Криворізький» перевірила наявність вакцин Пріорикс в Центрах первинної медико-санітарної допомоги Кривого Рогу (за допомогою інтернет ресурсу «Безкоштовні ліки»).

Нижче ви можете переглянути скільки доз вакцин є у криворізьких центрах санітарної допомоги.
Ці та інші вакцини, що входять до календаря щеплень, за угодою з МОЗ, за кошти державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті у свою чергу — державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.


Для дітей до 18 років вакцинація від кору в Україні безкоштовна. Також Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Зокрема, йдеться про медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Не відкладайте візит до лікаря, щоб зробити планове або надолужити пропущене щеплення.


Чи можна вакцинуватися від кору в сезон грипу та застуд?

Так, від кору можна вакцинуватися під час сезону грипу. Якщо дитина або дорослий почувається добре, немає жодних причин відкладати щеплення від кору через те, що в країні грип. Попри поширений міф, вакцинація не ослаблює і не перевантажує імунну систему. Щодо застуди, то за світовими стандартами легкі застуди з температурою до 38°С також не є протипоказанням до вакцинації проти кору.

Більше того, вакцинуватись від кору та грипу можна в один день – уколи роблять в різні ділянки тіла.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 1 час 35 мин

Есть угроза

01 : 12

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com