В Україні випустять пам’ятну монету до 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР

Главное фото новости
Фото: НБУ
1kr.ua
Національний банк України випустить колекційну монету, присвячену сотій річниці проголошення Акту злуки про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. Про це повідомили на офіційному сайті Національного банку України.

Монети номіналом 5 гривень введуть в обіг 17 січня. Зазначається, що загальний тираж монет складатиме 40 тисяч.

Читайте також: Творцю наукової школи отоларингології в Україні присвятили сувенірну монету

«Монета присвячена урочистому проголошенню Акту про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. 22 січня 1919 року в урочистій обстановці на Софійському майдані в Києві відбулася подія, що стала підсумком відповідного підготовчого процесу, - було проголошено Акт Злуки, акт об`єднання українських земель, у якому зазначалося, що віднині український народ, звільнений могутнім поривом власних сил, має змогу об`єднати зусилля всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Українську державу на добро і щастя українського народу», - пишуть на офіційному сайті НБУ.

Монета виготовлена з нейзильберу. Її маса складатиме 16,54 грама.

На Аверсі монети зображено напис «УНР ЗУНР», герб України та зазначено номінал монети у 5 гривень.

Читайте також: В Україні створили сувенірну монету на честь Нечуя-ЛевицькогоНа реверсі монети зображений фрагмент Акта злуки, герби Львова та Києва.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Экономика