В Україні на 30 днів оголошено воєнний стан

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Депутати Верховної Ради України вирішили питання, щодо запровадження на території держави воєнного стану.

Сьогодні, 26 листопада, в Україні відбулося позачергове засідання Верховної Ради. З 9 ранку 28 листопада в Україні запровадять воєнний стан на 30 днів.

Більшість депутатів, а саме, 276, підтримали введення воєнного стану. Його запровадять не в усіх областях нашої держави.

До переліку, де запровадять воєнний стан, входять області, які межують з територіями РФ і мають вихід до морів:

Вінницька,
Луганська,
Донецька,
Миколаївська,
Запорізька,
Одеська,
Сумська,
Харківська,
Чернігівська,
Херсонська
і внутрішні води Азовосько-Керченської акваторії.

Напередодні ініціював введення воєнного стану Президент України Петро Порошенко. Це сталось після того, як до нього із такою пропозицією звернувся воєнний кабінет.

Таке рішення було прийнято через агресію російських військових відносно до кораблів Військово-морських сил України у Керченській протоці. Російські військові застосували зброю проти українських моряків. Спершу з'явилась інформація про шістьох поранених, наразі уточнено, що поранені троє військовослужбовців ВМС ЗСУ.

Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендував Верховній раді прийняти за основу та в цілому проект Закону про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану.

Також він пішов на компроміс, запропонувавши оголосити воєнний стан не на 60 днів, а на 30. Порошенко оголосив, що робить для того, аби ніхто не спекулював, мовляв, він хоче відтермінувати вибори Президента.

Як депутати приймали рішення похвилинно читайте у нашій текстовій трансляції тут.

« Моє рішення – 30. Аби воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого, хто про свій політичний інтерес печеться більше, ніж український, не залишилося підстав для брудних спекуляцій. Воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в середині грудня», - повідомив Петро Порошенко 26 листопада ввечері.

Читайте також: Онлайн: свобода слова, мирні зібрання, праця і освіта українців під питанням

« Воєнний стан не означає оголошення війни. Україна ні з ким не планує воювати. Він запроваджується виключно для оборони, захисту української землі, нашої території, територіальної цілісності, суверенітету і незалежності країни. Є чітко зафіксований факт агресії Російської Федерації проти нашої держави. Чого чекав Путін? Він чекав повернення, аби ми повторили долю Грузії і дали привід забезпечити пролиття крові сотень тисяч українців і втратити підтримку усього світу і лишитися сам на сам з проблемами.

Ми пішли іншим шляхом. 4,5 років український воїн, український громадянин, українська влада, Уряд й Президент роблять усе можливе, аби захистити рідну землю. Зараз, коли ми потребуємо об’єднання,коли нам треба об’єднати зусилля й прийняти надважливе рішення про воєнний стан, який буде застосовано лише у випадку наземної російської агресії. Якщо ми уникнемо такого сценарію - не буде обмеження прав і свобод.

Якщо російський солдат перетне кордон, я не втрачу ані секунди, аби захистити українську землю», - сказав Порошенко.

Читайте також: Що таке воєнний стан та яких змін варто чекати українцям


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
1 час 0 мин

Все хорошо

06 : 21

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com