Грім серед ясного неба,- бійцеві АТО та патрульному криворіжці допомогли організувати персональну виставку фото

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
8 листопада у холі кінотеатру «Олімп» відкрилась виставка 49-ти фоторобіт криворіжця Володимира Яновича «Дорогами Європи».

Після служби в зоні проведеннч АТО у 2014 році та патрульній поліції Кривого Рогу Володимир був змушений шукати додаткового заробітку, аби достойно утримувати родину, тому на кілька місяців влаштувався працювати водієм вантажівки у Європі.

Там і зробив більшість світлин, представлених нині глядачеві на експозиції.

Ще у шкільні роки Володимир відвідував гуртки, де разом із вчителями проявляв плівки, робив фото, відтоді й захопився фотомистецтвом. Про це він розповів нашому журналістові напередодні відкриття виставки.

Після війни почав помічати більше деталей оточуючого світу, зізнається порядний сім‘янин і тато двох діттей Володимир Янович. На фронті фотографував армійські будні, зокрема, й поранених товаришів. Ці болючі спогади досі в серці захисника України.

«Ті пейзажі розрухи... я не забуду, а от люди на мирній території?.. долі, люди. Є на світлинах й ті хлопці, яких нема вже з нами»,- говорить Володимир Янович.

Митець зізнається, що його фотовиставка відбулась неочікувано для нього самого. Поетка Лана Александрова написала пост у соцмережі про те, що хоче влаштувати експозицію фотографій. Тоді поставився до допису криворожанки навіть дещо несерйозно. А через кілька днів чоловікові зателефонували із ГО «Об‘єднання відповідальних громадян» і запропонували організувати захід.

«Це було громом серед ясного неба. Я виставляв світлини у facebook, але це так було - несерйозно»,- каже Володимир.

Левова частина робіт - пейзажна лірика. Ці фото, зроблені під час роботи в Європі, надихають й сьогодні фотомитця. Деякі, каже автор, навіть робив під час кермування авто.

Нашому журналістові Володимир розповів, що у Хорватії під час реабілітації для військовослужбовців восени 2017 року вперше всерйоз згадав про фотографію - майже не випускав фотоапарат із рук.

«У мене на сторінці є фото з війни. Але треба дивитись і на щось більш яскраве. Дуже переживаю... хотілося би, щоб ті, кого нема побачили ті пейзажі, які бачив я... прокидаєш в авто вранці - а у тебе перед очима замок...» , - каже Володимир Янович.

Виставка триватиме до 11 листопада у холі кінотеатру, що розташований на вулиці Володимира Великого.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.