Які ліки українці можуть отримати безкоштовно

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Українці можуть отримати безкоштовно ліки та медичні вироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків.

Закупівлі відбуваються як на центральному рівні за кошти державного бюджету, так і коштом місцевих бюджетів. У МОЗ розповіли, які ліки, вакцини, медичні вироби ви можете отримати безкоштовно і що робити, якщо ви їх не знайшли.

Які ліки можна отримати безоплатно, якщо ви лікуєтесь на стаціонарі.

Препарати від важких захворювань у лікарнях

За кошти державного бюджету МОЗ України закуповує через міжнародні організації ліки та медвироби від важких та рідкісних захворювань. Це життєво необхідні дорогі препарати, які пацієнти зазвичай не можуть купити самостійно.

У програму державних закупівель входять такі ліки та медичні вироби:

від важких захворювань, що потребують тривалого та/або лікування, яке дорого коштує, - онкології у дітей та дорослих, туберкульозу, вірусних гепатитів В та С, ВІЛ/СНІДу;

від гемофілії типу А або В або хвороби Віллебранда, бульозного епідермолізу, ювенільного ревматоїдного артриту, легеневої артеріальної гіпертензії, імунодефіцитних станів тощо.

Читайте також: Активні і прогресивні криворіжці можуть взяти участь у конкурсі на Премію облради

Загалом за 40 напрямами державної програми купується близько 500 препаратів та більше 700 медичних виробів.

Кількість додатково закуплених ліків на заощаджені кошти за деякими програмами сягає 85%.

Нагадуємо, що забезпечення ліками та медичними виробами відбувається як за кошти державного бюджету (централізовано) так і за кошти місцевих бюджетів.

Як дізнатися про наявність ліків у медзакладі

Перелік наявних у лікарні ліків можна перевірити:

1.На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь.

Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також їх розподіл у медичні заклади у конкретному регіоні. Має бути інформація про потреби, стан забезпечення, наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти.

2.На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я.

Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Йдеться про усі ліки, медвироби і витратні матеріали, що закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів, а також надані в рамках благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.

3. На он-лайн платформах.

Значна частина структурних підрозділів з питань охорони здоров’я зареєстрована на веб-сайтах, які дають можливість публікувати інформацію про рівень забезпеченості та залишки лікарських засобів та медичних виробів.

«Є ліки» - веб-сайт, на якому зареєстровано понад 920 закладів охорони здоров’я із 19 обласних центрів та міста Києва, з яких 60% здійснюють щотижневе оновлення інформації про залишки. Наразі це найбільша онлайн-платформа із інформацією про залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету.

«Liky UA» - усі ліки, які ви знайдете у переліках на цьому сайті, куплені за кошти державного бюджету та знаходяться на складах у медичних закладах. Офіційна інформація про залишки ліків оновлюється щомісяця. Сервіс вже працює у 5 областях України: Волинській, Івано-Франківській, Полтавській, Дніпропетровській, Херсонській.

Переглянути залишки ліків у медзакладах Дніпропетровської області ви можете тут і тут.

Що робити, якщо у медичному закладі нема ліків

Якщо призначені вам ліки є у програмі, але в лікарні немає інформації про них:

напишіть запит про доступ до публічної інформації на ім`я головного лікаря щодо наявності певного медичного препарату;
звертайтесь до обласних управлінь охорони здоров’я.

Приєднуйтесь до Чату Кривого Рогу.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
43 мин

Все хорошо

01 : 06

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com