Як мешканцям Кривого Рогу стати донорами крові

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Кривому Розі є станція переливання крові, яка розташована по вулиці Медична, 12 в Металургійному районі нашого міста. Криворіжцям пропонують стати донорами.

Згідно Закону України донором крові чи її компонентів може бути будь яка здорова, дієздатна людина у віці від 18 років.
Аби стати донором треба документ, що засвідчує особу та місце реєстрації. Таким документом є паспорт, військовий квиток чи водійські документи.
Перевага надається мешканцям Дніпропетровської області так як в нашій області вже багато років розроблена та впроваджена комп'ютерна програма «Реєстр донорів».

Мова йде про інфекційні захворювання такі як гепатити, ВІЛ/СНІД, венеричні захворювання. Завдяки цій картотеці контролюється інтервал між здачами крові та її компонентів і лабораторний контроль заготовленої крові чи її компонентів.

З метою недопущення до кроводачі осіб які мають протипоказання до донорства відхилення в лабораторних аналізах при попередніх крово- чи плазмодачах.

«Донорство повинно бути безпечним для самого донора і для потенційного хворого. Всі донори, що звертаються до нас після реєстрації та перевірки по програмі "Реєстр донорів" в разі відсутності протипоказань проходять мінімальне медичне обстеження, мета якого вирішити питання чи може людина здавати кров або її компоненти та визначення дози кроводач.

Медичне обстеження складається з лабораторного обстеження - це обов’язкове визначення групи крові та величини гемоглобіну. У раз достатньої кількості гемоглобіну донор проходить медичний огляд лікарем-дерматологом і трансфузіологом.

При задовільному стані здоров'я донору визначається доза кроводачі, донор отримує безкоштовно для нього сніданок, який складається із солодкого чаю та хлібобулочних виробів і направляється в операційну для здачу крові чи її компонентів», - повідомляють у Криворізькій станції переливання крові.

Не всі люди можуть бути донорами, є низка тимчасових чи постійних медичних протипоказань для донорства. Абсолютними протипоказаннями для донорства є перенесення людиною інфекційних захворювань таких як - туберкульоз, гепатити, венеричні захворювання, ВІЛ-інфекція і інші незалежно від терміну захворювання та результату лікування.

Читайте також: У серпні безоплатних препаратів може стати більше, - МОЗ

Також абсолютними протипоказаннями являються захворювання внутрішніх органів, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, легень, розлади психіки та поведінки, гіпертонічна хвороба, наркоманія та алкоголізм. Цей перелік досить великий і виявляється під час заповнення донором особистої анкети та опитуванням лікарем-трансфузіологом та лікарем-дерматовенерологом. В той же час існує низка тимчасових протипоказань. Наприклад: гострі респіраторні вірусні інфекції, алергічні захворювання в період загострення, нанесення татуювання, пірсінгу, вакцинації та інші.

В кожному конкретному випадку лікар-трансфузіолог індивідуально вирішує можливість допущення донора до кроводачі та визначає дозу крові чи компонентів на здачу.

Стандартна доза крові загально прийнята в усьому світі складає 450 мл без урахування додатково до 30 мл крові, що береться на лабораторні дослідження.

«Ми використовуємо лише одноразові розхідні матеріали заводського виготовлення, стерильні та допущені до мендичної практики на території України. Тому ризик перенесення будь яких інфекційних захворювань при лабораторному обстеженні та кроводачі відсутні.

Заготовлена донорська кров проходить обов'язкове лабораторне обстеження, яке включає в себе визначення та перевизначення групової належності крові за системами АВ0 та резус, біохімічні обстеження крові та обстеження на гепатити В,С, ВІЛ1/2 та сифіліс. У разі негативного результату еритроцитвмісні компоненти крові (еритроцити, еритроцитна завись, лейкофільтровані еритроцити) надходять в спеціальний підрозділ станції для цілодобового забезпечення лікувальних закладів нашого міста та прилеглих сільських районів», - розповідають спеціалісти Криворізької станції переливання крові.

Підготовка донора складається з попереднього відпочинку перед днем здачі крові, повноцінного сну, обмеження в харчуванні прийому жирної, молочної, "гострої" їжі, а також алкоголю у тому числі пиво мінімум за 48 годин. Категорично не рекомендується куріння табачних виробів на передодні та в день кроводачі.

Плазма (рідка частина крові) згідно вимог наказу МОЗ закладається на карантин, тобто ізолюється, не видається та не використовується протягом шести місяців.
Після цього терміну донор запрошується на лабораторне обстеження яке можливо пройти тільки на станції переливання крові при повторній крово- плазмодачі чи здачі крові на аналізи з метою повторного обстеження на гепатити В,С, ВІЛ1/2 та сифіліс.

У разі негативного результату після перевірки комп'ютерної програми «Реєстр донорів» і відсутності інформації про захворювання донора за період карантинізації (а така інформація у нас отримується лише на мешканців Дніпропетровської області) заготовлена доза плазми використовується на переливання чи виготовлення препаратів крові.

Пільгами всіх донорів є: звільнення від роботи (незалежно від форми власності роботодавця), навчання, несення військової служби в день проходження медичного огляду та крово- плазмодачі.

Отримання до кроводачі за рахунок держави легкого сніданку (солодкого чаю, печива), після кроводачі донор отрмує грошову компенсацію на посилене харчування в розмір якої на сьогоднішній день складає 75 гривень 87 копійок.

Донори які здали 40 і більше разів кров в максимальній дозі (450 мл), або плазму 60 разів в максимальній дозі (600 мл) претендують на нагородження знаком та посвідченням «Почесного донора України».

Почесний донор України має додаткові пільги, що вказані в ст.13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» основною з яких являється 10% надбавка до нарахованої пенсії в розрахунку з мінімального прожиткового рівня.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
36 мин

Все хорошо

07 : 58

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com