Якість ліків українці можуть перевірити он-лайн

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Українці можуть перевірити якість ліків за допомогою Інтернет-ресурсів.

Згідно з даними ВООЗ за 2017 рік, майже кожен десятий продукт медичного призначення в країнах з низьким та середнім рівнем прибутку є некондиційним чи фальсифікованим.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

В Україні функціонує система, яка забезпечує здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що знаходяться в обігу. Але існує ймовірність натрапити на фальсифіковані ліки. Аби захиститись від підробки, будьте пильними, коли купуєте ліки.

Як розпізнати фальсифіковані ліки.

1. Перевіряйте аптеку

Купуйте ліки в спеціально визначених для цього місцях - аптечних закладах. Не купуйте ліки в кіосках, підземних переходах, в Інтернеті чи у приватних осіб. В кожної аптеки має бути ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Інформацію про наявність ліцензії можна знайти в куточку споживача. Якщо її немає - запитайте у провізора. Адреса аптеки, вказана в ліцензії, має обов’язково збігатися з фактичною.

2. Уважно оглядайте цілісність упаковки

Упаковка має бути не пошкоджена, не розірвана чи прим’ята. Кожний лікарський засіб має переважно 2 упаковки: первинну та вторинну. Первинна упаковка ( блістер з фольги, ампула, флакон та ін.) безпосередньо контактує з лікарським засобом. Вторинна упаковка ( картонна коробка ) захищає первинне пакування. Завжди звіряйте інформацію на обох упаковках, вона має бути однаковою.

Зверніть увагу на назву лікарського засобу, найменування виробника, адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер та номер серії, термін придатності тощо.

Для врахування потреб людей з вадами зору, на упаковці назва лікарського засобу зазначається шрифтом Брайля.

Якщо після перевірки у вас залишились сумніви, ви також можете попросити провізора надати сертифікат якості препарату та переглянути ліцензію аптечного закладу і звернутись до територіального відділення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Ви можете перевірити наявність державної реєстрації препарату у Державному реєстрі лікарських засобів України за посиланням.

Пошук можна здійснювати за назвою препарату, номером реєстраційного посвідчення чи за складом діючої речовини тощо. Реєстр оновлюється щоденно, тому це найбільш надійне та актуальне джерело для перевірки лікарських препаратів.

Офіційна інформація про виявлені фальсифіковані та неякісні лікарські засоби також розміщуються на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество