Відкритий навчальний простір - різні варіанти організації навчання в українських школах

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні норми будівництва сучасного навчального простору та організації додаткових зон у загальноосвітніх навчальних закладах при їх будівництві чи реконструкції.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«У старому ДБН щодо шкіл передбачалася лише фронтальна форма шкільних занять, це коли парти стоять рядами одна за одною і за ними сидять учні. Відтак не було можливості проводити різні групові, ігрові та індивідуальні заняття у класах. Під час оновлення цього ДБН ми значно розширили планувальні рішення, щоб школи були просторішими, а навчальний простір — відкритим, і була можливість проведення різних форм занять. Це дозволить учням розкривати свій потенціал, розвиватися та бути успішними», — сказав Лев Парцхаладзе.Відповідно до цих змін передбачається збільшення площі класу на 1 учня. Тобто якщо раніше передбачалося 2 кв. м, то за новими нормами 3 кв. м при змішаній формі навчання.

За словами Парцхаладзе, такі зміни необхідні для організації освітнього процесу в рамках концепції Міністерства освіти та науки України «Нова Українська Школа».

Оновлений ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти» поширюється на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків шкільних навчальних закладів, вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Читайте також: Порядок зарахування до першого класу у 2018 році: відповіді МОН на найпоширеніші запитанняЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

etoo_ya
  • 1
  • 4
  • Ответить

Господи, какой простор? Че забыли уже, как мальчики ученики расставляли парты кругом или полукругом и таким образом проводились интерактивные занятия, семинары и тд. Лучше бы внешний вид школам подрисовали

*Совесть твоя*
  • 0
  • 0
  • Ответить

etoo_ya, кругом( полукругом ) не получиться .Эта программа предусматривает разделение по зонам ...А так же диван и ковёр - для отдыха .Я не говорю уже о новой мебели и о современном проекторе вместо доски ... Явно будут объединять классы .И одна школа будет начальной другая для старших классов .Возможно и профильные - 10-12 классы. Одно понятно - денег нет на это как всегда и всё будет через *опу . И вымогание денег у родителей - как уже показала практика в прошлом году - 100 пилотных школ по Украине .Из них единицы укомплектованы ...и в классе 12-15 детей- как нужно для этой формы обучения .

Alfavit
  • 6
  • 1
  • Ответить

в кривом не то что школы , здесь уже забыли когда жилье строили .

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина