Відмінити 9 травня, аби відновити історичну справедливість в Україні, - законопроект

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Відмінити святкування 9 травня в Україні, щоб встановити історичну справедливість.

Нещодавно у Верховній Раді України внесли на розгляд законопроект про святкування Дня перемоги над нацизмом у Європі і Дня пам'яті та примирення.

Пропонується святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» перенести на 8 травня – «День перемоги над нацизмом у Європі і День пам’яті та примирення».

Обґрунтовують законотворці це тим, що 9 травня має яскраве сучасне ідеологічне забарвлення, яке стійко асоціюється із утвердженням Росії як «наддержави, що перемогла фашизм». Зокрема, про це свідчить поширення серед сепаратистських угрупувань Донбасу та Криму Георгіївської стрічки, як символу «Русской весны», тобто ідеологічного схвалення окупації Росією цих територій.

Також у законопроекті зазначено, що це не дозволить допустити суспільних конфліктів, встановить історичну справедливість та сприятиме відтворенню національної пам’яті та ідентичності народу України, зменшить вплив російської пропаганди, а також надасть можливість узгодити ідеологічні цінності України та Європи в частині осуду нацизму та тоталітаризму в СРСР.

Читайте також: Пісню, присвячену росіянам у Сирії, виконали перед ветеранами в Кривому Розі в День Перемоги


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.