Що чекає батьків, які не сплачують аліменти

Що чекає батьків, які не сплачують аліменти

Фото: vgolos.com.ua

Напередодні Дня захисту дітей заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко звернулася до осіб, які мають заборгованість з аліментів перед власними дітьми.
Про це повідомляє прес-центр Міністерства юстиції України.

«З початку цього року силами державних виконавців було стягнуто понад 1 мільярд гривень заборгованості з аліментів. Наші діточки відчули реальну підтримку з боку держави», - зазначила вона у своєму відеозверненні.

Світлана Глущенко, наголосила, що головна мета Міністерства юстиції - турбота і захист дітей.

Зокрема, найближчим часом Верховною Радою буде прийнято ряд законодавчих змін, які ще більше посилюватимуть відповідальність боржників перед власними дітьми, а державні виконавці отримають набагато ширший арсенал засобів реагування на несплату аліментів.

За словами Світлани Глущенко, законодавчі зміни запроваджують такі новації, як автоматичне збільшення розміру аліментів, заборону для боржників обіймати найвищі керівні державні посади, а також посади держслужби категорії А. Зокрема, якщо заборгованість становить понад 1 рік – розмір аліментів буде збільшено на 20 %, понад 2 роки – на 30%, понад 3 на 50%.

«Разом з тим, запроваджується кримінальна відповідальність щодо тих осіб, які будуть ухилятися від суспільно-корисних робіт. Крім цього, державні виконавці, а також інші зацікавлені органи державної влади будуть мати можливість забороняти боржникам відчужувати власне майно», - повідомила заступник Міністра.

«Водночас ми розуміємо, що лише працею, яка може бути належним чином оплачена, можна допомагати своїм дітям. В тому випадку, якщо такі боржники будуть потрапляти до місць позбавлення волі, вони в обов’язковому порядку будуть працювати і ці гроші будуть спрямовані на утримання їхніх дітей», - додала Світлана Глущенко.

Крім того, відповідно до законодавчих змін, з метою ще більшого захисту дітей, які мають інвалідність, весь спектр обмежувальних санкцій, що діють на сьогодні, буде застосовано до тих боржників, які мають заборгованість перед власними дітьми протягом трьох місяців.

Відмітимо, Світлана Глущенко, наголосивши, що у такий спосіб вдасться побудувати дійсно європейську країну, в якій, в першу чергу, будуть дбати про інтереси майбутніх поколінь.


Читайте також: Порядок зарахування до першого класу у 2018 році: відповіді МОН на найпоширеніші запитання


Комментарии (6)

Злойе

13:17, 12 мая 2018

Дід Панас, плитишь алименты, бывшая спивается, хватает белку - ребёнок твой... Кто не понял - это сарказм. А по существу это ещё одна скрытая реклама гомосексуализма, нет жены, нет детей, нет алиментов...

Did Панас

13:10, 12 мая 2018

идея-фикс? по 85 раз в неделю пишите про "алименты", про своего акелу и про бородатого мальчика

Как тус

13:42, 12 мая 2018

Finаl Сut, на равных тратить твои деньги??

Моряк Папай

16:15, 12 мая 2018

Final Cut, вот тебе и гендерна рівність:
Ст. 24 абзац 3 Конституции:
"Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров'я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям."

А в тоже время. Ст. 24 абзац 1 Конституции:
"Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками."

rex

22:50, 12 мая 2018

чим витрачати кошти на велику армIю державних виконавців ,то держава б краще сама допомогла , шо таке для неi 1 млрд грн,посмiховисько якесь)) i це преподносять майже як за перемогу , що у когось забрали останнi гроши з мiзерноi зарплатнi)) ще раз можна можно побачити ставлення з боку держави до cвоiх громадян та iх дiточок яким тут далi нiчого кращого не свiтить, а в iншiх краiнах чужинцям бiльше платять допомоги нiж тут своiм.

Коля123

22:59, 12 мая 2018

у одних забрали а потом другим дали,в этой стране по другому не умеют))

Ссылка скопирована в буфер обмена