Особливості реєстрації нерухомості за неповнолітніми особами

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Деякі батьки вважають, якщо їх дитина не досягла 18 років, то вона не може бути власником нерухомості. Насправді це не так.

Чинним цивільним законодавством визначено, що цивільна правоздатність, тобто здатність фізичної особи мати особисті немайнові та майнові права, виникає з моменту народження та закінчується у разі смерті особи.

Всі людини є рівними та не можуть бути обмеженими у можливості мати цивільні права та обов’язки.

Цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними.

Цивільним кодексом України встановлено види дієздатності в залежності від її обсягу:

Часткова – надається фізичній особі, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа).

Включає права:

1) самостійно вчиняти дрібні побутові правочини. Правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість;
2) здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом.

Читайте також: З якого віку криворіжцям можна отримати закордонний біометричний паспорт

Малолітня особа не несе відповідальності за завдану нею шкоду.

Неповна – тобто дієздатність фізичної особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа). Окрім можливостей, визначених для часткової дієздатності, включає в себе права:

1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;

2) самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;

3) бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи;

4) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку).

Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.

Повна – виникає у фізичних осіб по досягненню ними повноліття – 18 років.

Слід зазначити, що повна цивільна дієздатність може надаватись і неповнолітнім особам у наступних випадках:

1) У разі реєстрації шлюбу фізичної особи – з моменту реєстрації такого шлюбу.

У разі припинення шлюбу до досягнення фізичною особою повноліття набута нею повна цивільна дієздатність зберігається. У разі визнання шлюбу недійсним з підстав, не пов’язаних з протиправною поведінкою неповнолітньої особи, набута нею повна цивільна дієздатність зберігається.
Документом, що підтверджує повну цивільну дієздатність, є свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду, що набрало законної сили.

2) Якщо фізична особа досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором.

3) Якщо неповнолітня особа записана матір'ю або батьком дитини.
Надання повної цивільної дієздатності у другому та третьому випадках провадиться за рішенням органу опіки та піклування за заявою заінтересованої особи за письмовою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника, а у разі відсутності такої згоди повна цивільна дієздатність може бути надана за рішенням суду.

4) Якщо фізична особа досягла шістнадцяти років і бажає займатися підприємницькою діяльністю.
За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

У разі припинення трудового договору, припинення фізичною особою підприємницької діяльності надана їй повна цивільна дієздатність зберігається.
Враховуючи вищевикладене, право власності на нерухоме майно може виникати як у дорослих, так і у дітей.

Однак реєстрація нерухомості за малолітніми або неповнолітніми особами здійснюється за заявою законного представника (батьків, опікуна чи піклувальника).Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город