МОЗ змінює систему підтримки людей з інвалідністю

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
МОЗ разом з іншими міністерствами та громадськістю працює над впровадженням в Україні Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ).

Це система, яку використовують в усіх розвинених країнах лікарі, педагоги, спеціалісти з реабілітації та психологи, аби всебічно зрозуміти стан здоров’я людини й краще спланувати лікування, реабілітацію та створення послуг для людей із хронічними захворюваннями або інвалідністю.

Головне завдання – зробити процес реабілітації безперервним: від моменту виникнення проблеми зі здоров’ям, що призвела до інвалідності, до максимально можливого відновлення функціонування.

Для цього ми маємо змінити як процедуру визначення інвалідності, так і послідовність дій, які допомагатимуть людині з інвалідністю максимально адаптуватися до навколишніх умов.

«Поки мешканці розвинених країн отримують всебічну допомогу, яка дозволяє їм жити активним життям, багато людей з інвалідністю в Україні, наче в'язні, змушені проводити більшість часу у власних домівках. І ми ніколи не матимемо власного Стівена Гокінга, поки система не буде спроможна дати людям з інвалідністю потрібних для кожного з них можливостей реабілітації.

Спільно з організаціями людей з інвалідністю, медиками, фахівцями з реабілітації, іншими ЦОВами та міжнародними партнерами працюватимемо над тим, щоби в Україні, як і всьому цивілізованому світі, були всі можливості для самореалізації та розвитку кожного
», – говорить в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.У грудні Уряд ухваливрозпорядження щодо впровадження МКФ.

Читайте також: Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

Класифікація, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я, не є інструментом оцінювання, навпаки – у МКФ включені усі аспекти життя людини, а не лише діагноз.

Так, основні компоненти МКФ – це функції та структура тіла; активність, пов'язана із завданнями та діями людини та участь – залученість у життєву ситуацію; додаткова інформація щодо тяжкості та факторів зовнішнього середовища.

Головною перевагою МКФ для пацієнтів є інтеграція фізичних, ментальних та соціальних аспектів їх стану. Діагноз мало що може сказати про функціональні можливості людини. Для прикладу, діагноз “перелом вертлюгової западини” нічого не каже про функціонування людини. В залежності від типу перелому лікування може дати повне відновлення, а можлива ситуація, коли людина не зможе ходити самостійно навіть з найкращою пожиттєвою реабілітацією. Для планування та реалізації втручань потрібно використовувати інформацію про обмеження функцій.

Не менш важливою є рання діагностика та виявлення у маленьких дітей - система раннього втручання. Адже чим раніше виявляється хвороба чи стан, тим простіше лікувати або корегувати. В Україні будуть використовуватись найкращі міжнародні тестові системи для діагностики розвитку дитини і вироблений алгоритм спостереження за розвитком новонароджених з критично низькою вагою (катамнестичне спостереження).

МКФ допомагає в міждисциплінарній взаємодії та обміну інформацією стосовно стану пацієнта, тож лікарі, освітяни, соціальні працівники зможуть спільно допомогти кожній людині.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

W
 • 11
 • 2
 • Ответить

Этому правительству не только инвалиды не нужны, им вообще люди не нужны

Красота
 • 7
 • 0
 • Ответить

Потрібно берегти здоров я населення! А тому повинні бути заборонені транс .жири та інший непотреб. Слідкувати за водою та повітрям! А дачки з корисними овочами фруктами та зеленню-хто перевіряє! Тони пилу металевого! Кому потрібні інваліди...А транс жири це: інсульти інфаркти... А ми звикли довіряти! А їсти нічого не можна ...на жаль...Бізнес все бізнес... Цукерки дорогі.а не натуральні....Всі на рослинних жирах! Тобто транс жири! Хто не знає-наберіть та прочитайте!

Злойе
 • 15
 • 1
 • Ответить

Это сколько бабла под это дело списать можно!!! Любые реформы это бабло, а инвалиды от этого здоровье не станут...

Красота
 • 8
 • 0
 • Ответить

Це правда! Ось тобі і перемога над корупцією! Я багато разів чула що давали гроші! Навіть неділю назад чула що донька за маму платила. А над інв знущаються...знімають...заради тих що за гроші.

Как тус
 • 17
 • 0
 • Ответить

Если заговорили,то жди "покращення" в этой области.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина