Чому варто обмежити сіль в раціоні і як це зробити

Чому варто обмежити сіль в раціоні і як це зробити

Фото: ukranews.com

Щодня з готовою їжею ми вживаємо багато солі, часто не помічаючи цього. Максимальна денна норма – 5 грам. Розповідаємо, чому вам треба їсти менше солі і як перейти на більш здоровий раціон.

Чому вам треба їсти менше солі

Надмірне споживання солі – понад 5 г на добу – асоційоване із збільшенням ризику серцево судинних захворювань, переважно пов’язаних із високим артеріальним тиском або серцевою недостатністю. Суттєве обмеження вживання солі та продуктів із значною кількістю доданої солі допомагає ефективно лікувати патологію серцево-судинної системи та нирок.

Скільки солі можна їсти в день

Рекомендована денна норма споживання солі – 5 г на день. Це близько однієї чайної ложки. Рекомендуємо споживати тільки йодовану сіль, оскільки у багатьох українців зараз спостерігається помірний дефіцит йоду.

Читайте також: Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

Як обмежити кількість солі в раціоні

Дослідження свідчать, що понад 70% солі ми споживаємо у складі технологічно-оброблених продуктів. Тобто щодня з готовою їжею ми вживаємо велику кількість солі, часто не помічаючи цього.

Щоби контролювати кількість солі і зберегти своє здоров’я, по-перше, обмежте споживання таких продуктів як хліб, технологічно-оброблені м’ясні та рибні продукти, солоний сир, солоні овочі та готові соуси. По-друге, читайте етикетки продукту: якщо сіль знаходиться на початку списку інгредієнтів, то це означає її надмірний вміст. Радимо не їсти такі продукти.

По-третє, контролюйте кількість солі у процесі приготування страв. Це передусім стосується домашніх соусів, консервації тощо, а традиційні продукти з високим вмістом солі максимально замінюйте альтернативними, більш корисними продуктами.

Читайте також: Чому для підписання декларації бланки не потрібні? МОЗ про вибір лікаря




Комментарии (8)

Как тус

14:50, 22 марта 2018

Почаще нам напоминайте о вреде соли сахара жирного острого,сигарет алкоголя наркотиков и азартных игр.Только не забудьте добавить опасность проживания на Украине и в КР.

perentim

15:34, 22 марта 2018

Конкретно по теме никто не пишет,всё переводят то в политику,то в глупый сарказм,правда сарказмом его назвать нельзя.Делаю вывод,что у людей:1-дефицит общения;2-психические отклонения в виде оскорблений,фамильярности,унижении оппонента по обсуждаемой теме;3-отсутствие культуры поведения в обществе как таковой;4-завышенная самооценка;. А по теме: йод как галоген имеет маленький срок живучести,а по сему в фасованной соли да и не только,просто его нет.А 1кр. лучше пусть такие статьи делают перепост чем зачастую один только криминал или в духе "всё пропало".

Без надежды

16:09, 22 марта 2018

Дефицит общения. Ты, членены, тряпки, мойвы, бешки, трипак44...

perentim

22:38, 22 марта 2018

Безнадёга,что ты хотел этим сказать?

Без надежды

16:15, 22 марта 2018

+баран. В Африку. Тебе там лучше будет.
Таких куча. Срут обо всем. Копипастят всем известное.
Полезной информации 0000.

дядя федор

14:43, 23 марта 2018

программа Рэвы в действии? украинцы сильно много едят?

Эйяфьядлайекюдль

16:43, 23 марта 2018

Еда без соли непривычна только поначалу. Через время появляется ощущение вкуса еды, а не прмправ и соли. Готовое магазинское становится просто невозможно есть. Те же колбасные изделия, например. Одна проблема - солидарность домашних. Мои не поддержали в свое время, а готовить персонально себе - это подвиг.

perentim

17:54, 23 марта 2018

По сути соль является консервантом,усилителем вкуса и антибактериальным средством.Алкоголь тоже имеет положительные качества,но всё должно быть в меру.Да,и ещё одно соль соли разница.

Ссылка скопирована в буфер обмена