Рейтинг ВНЗ Кривого Рогу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
Напередодні вступної кампанії 2018 року портал «Освіта.UA» підготував для абітурієнтів Загальнонаціональний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2017 року. Які криворізькі виші та з якими показниками ввійшли до нього читайте далі.

Під час складання рейтингу порталом «Освіта.UA» були використані дані вступної кампанії 2017 року. При цьому до рейтингу не ввійшли навчальні заклади, до яких у 2017 році було зараховано менше 20 осіб.

До рейтингу від «Освіта.UA» увійшли такі заклади вищої освіти міста Кривого Рогу: Криворізький національний університет, Криворізький державний педагогічний університет, Криворізький металургійний інститут Національної металургійної академії України, Криворізький економічний інститут Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», а також Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Розглянемо, за якими критеріями йшло формування рейтингу, та які позиції відповідно до цього займають зазначені криворізькі виші.

Які вони та скільки їх: бюджетники і контрактники 2017?

Важливий показник роботи вищого навчального закладу – кількість студентів, які в ньому навчаються. Цей показник відзеркалює загальну потужність університету, його привабливість для вступників. За результатами рейтингу за кількістю набраних абітурієнтів криворізькі виші поділились між собою в такій послідовності:

Заклади вищої освіти Зараховано на бюджет Зараховано на контракт Загалом
1 Криворізький державний педагогічний університет 301 329 630
2 Криворізький національний університет 277 194 471
3 Криворізький економічний інститут Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" 29 142 171
4 Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського 92 51 143
5 Криворізький металургійний інститут Національної металургійної академії України 21 3 24

Показник абітурієнтів, що вступили на бюджет, та наявність бюджетних місць є показником конкурентоспроможності закладу освіти, оскільки після встановлення «вступу за пріоритетами» (читай далі) більша кількість місць за державним замовленнями надається популярним серед абітурієнтів вишам.

У свою чергу показник контрактників демонструє реальну зацікавленість абітурієнтів, оскільки вони готові платити власні кошти за навчання в університеті, отже, це свідчить про певний рівень довіри й визнання авторитетності заклади вищої освіти.

Середній бал ЗНО, чи дійсно це є якість?

Одним з показників, який аналізувався у ході складання рейтингу порталом «Освіта.UA», є показник складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Відповідно, ми маємо різних абітурієнтів з різним рівнем знань, їх багато, а для узагальнення використовується таке поняття як середній бал. Особливо цікавим є середній бал ЗНО вступників за кошти державного бюджету, адже там, як правило, наявний конкурс вступників і на різні спеціальності.

Середній бал ЗНО вираховується доволі просто: сумуємо всі бали вступників та ділимо на їх кількість. От тільки в цій простоті й полягає небезпека такого критерію вибору. Адже нижча кількість абітурієнтів, що вступає, дозволяє вишам випереджати своїх колег по цеху, які мають більшу щільність зацікавлених вступників. Наприклад, перше місце у загальноукраїнському рейтингу за цим показником займає Національний фармацевтичний університет, середній бал бюджетних вступників до якого становить 190,83. По цьому показнику він випередив визнаних флагманів освіти України, таких як Київський національний університет імені Тараса Шевченка, чи Львівська політехніка. Але. До цього закладу у 2017 році було зараховано на бюджет лише 6 абітурієнтів. Чим менше студентів – тим більше зростає вага середнього балу ЗНО. Більше студентів – зменшується середній показник ЗНО.


Рейтинг вишів за показником «Середній бал ЗНО на бюджет» (Кривий Ріг)

Заклади вищої освіти Загалом
вступників на бюджет
Середній бал ЗНО на бюджет
1 Криворізький економічний інститут Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" 29 169,35
2 Криворізький державний педагогічний університет 301 154,84
3 Криворізький національний університет 277 150,62
4 Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського 92 146,14
5 Криворізький металургійний інститут Національної металургійної академії України 21 134,89

Як вирішити питання пріоритетів?

Кожній заяві абітурієнт виставляє пріоритетність (черговість) для кожного закладу вищої освіти. Якщо ви вступаєте до чотирьох вишів, то серед їх переліку маєте визначити більший та менш важливий, а також надати їм пріоритетності. У цьому (2018 році) пріоритетність буде виставлятись від 1 до 7, де перша позиція показує найвищу зацікавленість. Тобто, чим менше число пріоритетності, тим більший рівень зацікавленості в абітурієнтів.

Рейтинг вишів Кривого Рогу за показником «Пріоритетності заяв» у 2017 році

Назва навчального закладу Пріоритет
1 Криворізький державний педагогічний університет 3,50
2 Криворізький національний університет 3,72
3 Криворізький металургійний інститут Національної металургійної академії України 4,00
4 Криворізький економічний інститут Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" 4,12
5 Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського 4,33

Напередодні вступної кампанії перед абітурієнтами постає закономірне питання: чим керуватися у своєму виборі? Обрання університету – важливий крок до успішної реалізації в майбутньому. Тому, окрім усього іншого, для прийняття остаточного важливого рішення вступнику можуть допомогти аналітичні дослідження та укладені професійні рейтинги за різними показниками.

Стаття підготовлена за матеріалами «Освіта.UA»


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

дядя федор
  • 8
  • 2
  • Ответить

нема стыда - иды в мэд. нэма ума - иды в пэд

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Город