Пам’ять командира повстанської Степової дивізії вшанували у криворізькому педагогічному

Пам’ять командира повстанської Степової дивізії вшанували у криворізькому педагогічному

Фото: Первый Криворожский

Сьогодні, 9 лютого, у Криворізькому державному педагогічному університеті вшанували пам’ять діяча українського національно-визвольного руху, командира повстанської Степової дивізії, Головного отамана Холодного Яру Степового-Блакитного (Костянтина Пестушко).

120-річницю від дня народження Костя Пестушки включено до знаменних історичних дат, які згідно з відповідною Постановою Верховної Ради цього року відзначаються на державному рівні до 100-річчя подій Української революції.

Концертну програму у педагогічному назвали «За нашу кров, за нашу честь, за кривди нашого народу!».

Крім концертної програми учасникам заходу презентували книгу Олександра Мельника про повстанський рух початку ХХ сторіччя на Криворіжжі та поетичну збірку Володимира Стецюка «Повстання», присвячену сторіччю подій Української революції.


У фойє актового залу криворізького педагогічного університету встановили пересувну експозицію Криворізького історико-краєзнавчого музею «Повстанський рух початку ХХ ст. на Криворіжжі», фотовиставку пам’яті отамана Степового-Блакитного у попередні роки, а також книжкова виставка і продаж книг історико-патріотичної тематики.

Фото: Николай Чирва

Комментарии (6)

вайбер

18:03, 09 февраля 2018

Как всё знакомо,как было при советах, всё так и осталось.

ALEXL

22:56, 09 февраля 2018

Страна, як ты розквiтла... А харi усё те же :0)

Засимович

21:24, 09 февраля 2018

Кость пестушко народиася в с. Ганівка (неподалік Тернів). Добровольцем пішов на Світові війну. Командував ротою на Західному фронті, нагороджений двума Георгіями. В 1919 р. командир Середньодніпровської групи військ, підпорядкованої Нестору Махну, учасник повстання проти денікінців. В 1920 р. керував повстанням проти більшовиків у рідному селі. Повстанці звільнили м. Кривий Рігу і встановили у місті владу УНР. Загинув у 1921 р. поблизу рідного села в бою з чекістами.

ALEXL

23:05, 09 февраля 2018

Не с чекистами, а с регулярными частями под командованием Александра Пархоменко. В курсе где памятная доска того события?

ALEXL

22:54, 09 февраля 2018

А где прапор правого секеля? А то шо-то лица ни фига не одухотворённые, как прошлогодняя свекла сморщенные.

sema

23:42, 12 февраля 2018

Згоден - комуняки багато лиха наподіли нашому народові. Але - що сказав би Пестушко, якби порівняв рівень життя народу до самостійності і з настанням самостійності. І чи дивився б він спокійно на те свавілля, що коїться в незалежній Україні? І чи не виникло б у нього бажання ..............?. Далі не буду - на свободі краще.

Ссылка скопирована в буфер обмена