У 2018 році держава профінансує науку на 6 мільярдів гривень
Фото: google.com
Причому найсуттєвіше зросло фінансування Національної академії наук – понад 38%. Водночас кошти на університетську науку збільшилися лише на 12,3%.
«Сьогодні основне фінансування на науку йде в Національну академію наук, яка абсолютно незалежна від МОН і розпоряджається своїм бюджетом самостійно.
Університетська наука, за яку відповідальне МОН, отримує лише 10% від загального обсягу фінансів на науку », - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Важлива новація у бюджеті 2018-го року - для НАН відкрито нову програму «Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень».
«На фінансування цієї програми у бюджет закладено 500 млн гривень. Кошти надаватимуться науковим установам, які будуть атестовані за високим рівнем.
Ми запропонували систему атестації для наукових установ, і ті, хто досягне високого рівня, отримають додаткове наукове фінансування. Протягом 2018 року ми здійснюватимемо відповідну підготовчу роботу », - повідомила Міністр.
Читайте також: Криворіжці, які отримують повну загальну середню освіту, складатимуть ДПА у формі ЗНО
Новий порядок державної атестації наукових установ Кабмін затвердив у липні 2017 року.
Ним передбачено, що результати діяльності наукових установ оцінюють не Міністерства та Президії академій наук, а незалежні експертні групи.
Якщо виявиться, що установа працює неефективно, її повинні будуть реорганізувати чи ліквідувати, і навпаки – у разі позитивної оцінки нарощуватимуть обсяги підтримки.
Водночас МОН уже розробило Порядок проведення державної атестації закладів вищої освіти у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, який очікує на затвердження Урядом.
Проведення такої атестації дозволить визначити, які виші мають найкращі показники в науці, і надати їм додаткове фінансування.
Allen
18:33, 04 января 2018
Побольше денег нужно на науку
Эйяфьядлайекюдль
21:41, 06 января 2018
ОбразА.