У Кривому Розі з’явиться перший реперфузійний центр для пацієнтів з інфарктами

Главное фото новости
Фото: прес-служба Костянтина Усова
1kr.ua
До криворізької «Тисячки» приїхав новий ангіограф, за допомогою якого рятуватимуть містян при інфарктах міокарду, інсультах та інших захворюваннях судин, потребуючих термінового хірургічного втручання. Обладнання вартістю близько 23 мільйонів гривень вже знаходиться у медичному закладі. Залучив кошти у наше місто нардеп Костянтин Усов.

Ангіограф – це унікальний апарат, який лікарі називають «очами хірурга». Численні монітори, датчики та прилади, що контролюють життєдіяльність пацієнта під час операції. Саме за допомогою цього апарату медики можуть побачити судини та навіть тромби зсередини. Завдяки такій процедурі щорічно рятують сотні містян від небезпечних судинних хвороб.

Ангіографічній установці, яка зараз працює у «тисячці», вже майже 10 років. Запасні частини до неї виробник не виготовляє, а обслуговувати прилад з кожним роком стає все складніше.

«Щороку в нашому ангіографічному відділенні оперують близько півтисячі містян. Потенційних пацієнтів у Кривому Розі дуже багато, але якщо хоча б частина з них вчасно прийде до нас – це вже буде дуже гарний результат. Наявність двох анігографів у лікарні дасть змогу оперувати близько тисячі людей в рік, але в масштабах нашого міста – це замало, адже попит більший за пропозицію», - відмітив ендоваскулярний хірург «тисячки» Костянтин Хацько.

Отримати новий ангіограф Криворізька міська лікарня №2 змогла завдяки народному депутату України Костянтину Усову. Парламентарій домігся, аби Кривий Ріг став першим містом не обласного значення, який отримав обладнання за програмою прем’єр міністра.

З державного бюджету на придбання установки виділили близько 13 мільйонів гривень. Ще 10 Костянтин Усов зміг знайти для міста в перемовинах з губернатором Дніпропетровщини. Кривий Ріг на придбання нового ангіографа не витратить жодної гривні.

Сам парламентарій каже, вважає своїм обов’язком піклуватись про матеріальне забезпечення лікарень у місті, адже це в першу чергу безпека наших містян: «Моя задача, щоб ці золоті лікарі з їх золотими руками були забезпечені і обладнані інструментом, технікою, найсучаснішою, найкращою для того, щоб їх талант міг перетворюватись у здоров’я чи лікування наших земляків».

Новий ангіограф вже приїхав до «тисячки» та готовий приймати своїх пацієнтів. Проте аби його встановити, потрібно спроектувати ремонт та підготовку приміщень під обладнання. Адже вага установки близько трьох тон, а окремі деталі можна транспортувати до лікарні лише підйомним краном. Для цього доведеться навіть розібрати декілька стін у відділенні.

Керівництво «тисячки» планує запустити другий ангіограф уже наступного року. Коли у лікарні працюватимуть одночасно два таких прилади, це не тільки дасть змогу обслуговувати більшу кількість пацієнтів, але й значно підвищить статус лікарні та прирівняє «тисячку» до обласних реперфузійних центрів, у яких щороку рятують тисячі людських життів.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город