26 грудня 1991 року Рада Республік Верховної Ради СРСР провела своє останнє засідання, яке констатувало факт припинення існування Радянського Союзу.
Розпад СРСР привів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.
Можливий розпад СРСР був передбачений радянськими економістами на початку 1980-х років. Так, академік АН СРСР Тигран Хачатуров у 1981 році оцінив тенденції розвитку економіки СРСР як такі, що мали призвести до розпаду СРСР, а у 1988 визначив, що роки застою призвели до середньорічних економічних втрат більших, ніж під час німецько-радянської війни.
У 1985 році Генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і його соратники по партії оголосили про нову програму ідеології і старт реалізації пакету реформ під загальною назвою Перебудова. Внаслідок чого різко зросла політична активність народу, сформувалися масові, в тому числі радикальні і національні об'єднання і організації. Спроби реформування системи управління призвели до поглиблення кризи в країні.
Розпад СРСР відбувався на тлі загального економічного і зовнішньополітичного спаду. У 1989 році, вперше було офіційно оголошено про початок економічної кризи в СРСР (зростання економіки змінюється падінням).
У період 1989—1991 років доходить до максимуму головна проблема радянської економіки — хронічний товарний дефіцит, з вільного продажу зникають практично всі основні товари, крім хліба. Майже у всіх регіонах країни вводиться нормоване постачання в формі талонів.
У 1991 році вперше зафіксована демографічна криза (перевищення смертності над народжуваністю).
Проведення політики «відмови від втручання у внутрішні справи інших країн» спричинило масове падіння прорадянських комуністичних режимів в Східній Європі.
9 грудня 1990 року, в Польщі приходить до влади колишній лідер профспілки «Солідарність» Лех Валенса. 29 грудня 1989 року, в Чехословаччині — колишній дисидент Вацлав Гавел.
В Румунії комуністичний уряд було зміщено силою, а президент країни Ніколає Чаушеску разом з дружиною розстріляні за вироком трибуналу. Радянська сфера впливу в Європі переживає фактичний колапс.
Протягом 1990—1991 років відбувся «Парад суверенітетів», в ході якого всі союзні і багато автономних республік прийняли Декларації про суверенітет, в яких оскаржили пріоритет загальносоюзних законів над республіканськими, чим розпочали «війну законів». Також ними були вжиті заходи з контролю над місцевими економіками, включаючи відмови сплачувати податки в союзний і федеральний російський бюджети.
Ці конфлікти перерізали багато економічних зв'язків, що ще більше погіршило економічне становище в СРСР.
8 грудня 1991 року глави трьох з чотирьох республік, засновників Радянського Союзу, — Білорусі, Росії та України, — зібравшись в Біловезькій пущі, констатували, що СРСР припиняє своє існування, оголосили про неможливість утворення Союзу Суверенних Держав і підписали Угоду про створення Співдружності Незалежних Держав. Підписання угоди викликало негативну реакцію Горбачова, однак після серпневого путчу реальної влади він вже не мав.
25 грудня, о 19:32 вечора радянський прапор був спущений, а на його місці замайорів російський триколор. У своїх прощальних словах Горбачов прозвітував про внутрішні реформи і розрядку, але визнав: «стара система рухнула, перш ніж нова встигла запрацювати». В той же день президент Сполучених Штатів Джордж Буш офіційно визнав незалежність 11 пострадянських республік, зокрема й України.
26 грудня сесія Ради Республік Верховної Ради СРСР, з якої на той момент не були відкликані тільки представники Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Таджикистану та Туркменістану, прийняла під головуванням народного депутата Казахської РСР А. Алімжанова декларацію № 142-Н про припинення існування СРСР в зв'язку з утворенням СНД. На наступний день Єльцин перебрався в кремлівський кабінет. До кінця 1991 року залишилося лише декілька радянських інститутів, що не перейшли під контроль Росії. З 2 січня 1992 року і вони припинили свою діяльність.
26 грудня Радянський Союз припинив своє існування

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Комментарии
id56dа82f5d8732, Я тобі розказую те, що сам бачив і що пережив. Якщо мій батько на електрозаводі без проблем отримував путівки на море, якщо водій тролейбуса їздив на нкскурсвю по країнах соцтабору, то як міг бульдозерист з кар'єра чекати по декілька років? Звісно, була несправедливість і багато чого ще, хіба її зараз нема? Хіба зараз директор підприємства не використовує робітників підприємства у себе "на фазенді"? Подивіться, як раздобріли фейси ще донедавна худеньких майданерів у раді. Те, що тоді робила партноменклатура та завскладами нишком і тишком, зараз роблять відкрито і не соромлячись. Ніхто не каже, що тоді був рай. Але і такого пекла, як описують запеклі "антісовєтчіки", теж не було.
Добродій, екскурсію. Великі пальці, маленька клава. Пишу з мобіли на вітру і холоді. Герой пера.
Менделеев, це при тому що у знайомої продавчині ( в ті часи) на відділі авто-мото запчастин, в сараї досі лежать оригінальні в упаковочці запчастини до Москаликів, Жигуликів. Досі ними приторговує.
Менделеев, Не знаю про авто, не мав і вже навряд чи буду. Але з м'ясом, ну хоч убий - проблем не пам'ятаю. Може ви раніше за мене жили - в 60-х чи 50-х. Бо в 70-х та 80-х батьки мене кормили і котлетами і фрікадельками)) Мабуть з костей примудрилися якось робити. Ні, вони мали номенклатурні зв'язки - партбоссам було дуже вигідно блатувати зі зварювальником і швачкою зі швейної фабрики. Чи може ви 90-ті згадуєте? Я от відразу різницю відчув - як жили в 80-х і як в 90-х. Якраз по розмаїттю і калорійності харчування.
Дуже часто в аргументах "антісовєтчиков" фігурує тулетний папір. Причому в двух варіантах: а)його не фізично небуло, б) ковбаса на 90% робилася з нього.
Чорні труси - це, пробачте, особистий вибір кожного. За собою такого не помічав ні при Союзі, ні зараз. Якщо ви так звикли, то мабуть і теперішній достаток папіру вам не допоможе.
Менделеев, Я вас зрозумів про труси. Ви мене, здається, ні. Ну і добре. Старенька совдепівська ручна м'ясорубка досі десь лежить в шкапі. Мати з нею намучилась. Я так зрозумів, що ви теж застали самий цвєт совка - 89-91р? Навіщо тоді білібірдень тут строчите - думаєте, вас хтось впише в ряди дісідентів, борців з "клятим совком"? Совок, хлопці, у кожного в дущі. Якшо ти брешеш для, начебто, благого діла - оце і є совок. Якщо ти радієш, коли когось лупцюють чи саджають за його точку зору - оце і є совковіший совок. Якшо в тебе совість є - ти і в совку людина. А якщо нема - ти і без совка совок.
Интересно, кто из работников сейчас обслуживает фазенды директоров. Армию не брать, там это святое.
Незолотая рыбка, В армії теж такої фігні вже нема.
Добродій, А от так і чекав. Бо кумів, сваті, братів не було в "начальниках". Тобі кажуть як воно насправді було, а ти все в якусь нісенітницю несеш про "щастієнародноє". Раніше тільки номенклатура мала доступ до ніштяків, тепер будь-ласка, все в твоїх руках.
Які ще працівники підприємства на фазенді? Ти в яких роках застряг?
В 50х позапрошлого века. "Мені тринадцятий минало, я пас ягнята за селом..."
Незолотая рыбка, Таке враження, що ви чи ще не доросли, щоб робити на підприємстві, чи ніколи не робили. Роблю з 90-х років, усю незалежність і "постсовковість", змінилось декілька керівників. І усі вони використовували і використовують технику і робітників для будови своїх домівок. Не скажу що палаців, але не одноповерхівок. Я впевнений, що той, хто робить на держпідприємстві, бачить те саме. Хоча Союзу вже 26 років як нема.
Я с 1995го работаю. В производстве чуть-чуть (легкая промышленность), а так в торговле. Не было у нас строителей в штате. Может быть поэтому. Я бы настроила, конечно)))
id56dа82f5d8732, В мене батя сирота з 50-х років, тим більше ніяких "номенклатаурних" родичів не мав. Простий зварювальник з завода. Ми були сімьєю декілька разів в пансіонаті. Якби батьки хотіли, могли і частіше їздити. І в Сухумі батя їздив з моїм братом теж не за " великі досягнення в п'ятирічці", просто була путівка, він і взяв. В середині 80-х я від СЮТа їздив до Крима. Не відпочивати, я не пям'ятаю як це називалось - щось накшталт круїзу на потязі на декілька днів. Це не підприємство, просто станція юних техників. Не в нагороду за щось, безкоштовно, ще й вмовляли, бо місця в потягу пропадали. Це не "щастя народноє", це просто факти. Пам'ятаю, що до зарплатні часто займали червонець то ми, то в нас. Повторюю втретє - ніхто не каже про "радянський рай", але і морок, який часто згущують "західнофіли", частіше в їхній голові тільки і мав місце. Я сам нерідко доказував старшим колегам, що в СРСР того не було, чи цього не вистачало. Якщо те, що я тут написав, це "щастя народноє", то те, що вони розповідали, буде "комуністичним парадізом".
Добродій, Так я тобі і повірив.
id56dа82f5d8732, Пробач, ну тут же читають люди з віком. На що ти сподіваєшся? Вони ж над тобою регочуть. Було усіляке, я пам'ятаю, як мати ругалася, вистоявши чергу за згущеним молоком, бо зробили з нього дефіцит, це в 70-х. Пом'ятаю що майонез начебто був рідко, хоча це не точно. Але щоб костомахами харчувались і по 15 років чекали путівку(я б вже дикуном поїхав би) - це ж нісенітниця. Доречі про "дикуном поїхати" - ще один повід для підриву пуканів: поїзд до Криму десь біля червонця, літак до Таліна - до 50 рублів.
id56dа82f5d8732, Ти росказуєш те, що прочитаа в інтернеті. Я - те, що бачив і в чому жив сам.
Добродій. Дааа. Інтернеееет.... Рукаліцо. Тобі реалії життя розказують, те що було накруги, а не в твоєму марічкосвіті з путівками всім і кожному. Палку ковбаси та банку горошку на Новий Рік, от що бачили прості трудяги. За магарич через знайомих, або по блату, так тільки можна було постійно діставати дефіцит, путівки.
Добродій, живите в своїх марічкосвітах, а потім очима кліпаєте та "вивсьоврьоті", коли їм реалії показують.
id56dа82f5d8732, Я тоді жив, в 1970 народився, який горошок, що ти верзеш. Які ти можеш реаліі описувати, тобі чотири роки було в 90-му. Триндун.
Добродій, От саме тому що люди у віці, якраз твої слова аж ніяк не підтверджують.
id56dа82f5d8732, Я не багато жив при Союзі - усьго 20 років. Але все що написав, це особисто те, що бачив. Навіщо мені було б вигадувати)) Наче із-за моїх побрехеньок СРСР відродиться. Може в кар'єрах "жосткий" совок був - але, блін, згадую їдальню у баті на заводі: на карбованець наїсися, із-за столу не вилізиш. Я за свободу слова, совісті і думок, я згоден, що ковбаса і поряд не стоїть із громадянськими свободами. Але ви почали розписувати таку кінговщину, голодомор аж включно до Кравчука. Ми мабудь жили в різних Кривих Рогах.
А по чому ви визначаєте - підтверджують люди в віці мої слова, чи ні? По плюсиках?
Добродій, В яких ще плюсиках? Я тобі розказую що воно насправді було, як жили прості смертні в той час. До 70-их років колгоспники навіть паспортів не мали, а ти кажеш "страхіття нереальні".
Хорошо было в совке или нет - это субъективно. Потому что и тогда, и сейчас качественные продукты были. И кому что вкуснее - вообще не показатель. Главная черта совка - договор между гражданами и государством о том, что в обмен на внушительный список свобод, появившихся только с развалом СССР, государство давало возможность не задумываться о завтрашнем дне. Эдакий родитель с гиперопекой. Туда не ходи, то не делай, я все за тебя решу, держи свою пайку. Не было свободы слова, свободы перемещения за пределы страны (а иногда и за пределы населенного пункта), не было свободы выбора работать или нет, не было частной собственности. Зато были дешевые тнп, тарифы на коммуналку и бесплатные образование и медицина. Так что - кому как. Кто-то привык, что за него решают, потому что не готов взять свою судьбу в руки. А кому-то важнее иметь выбор и свободы. Может быть, кто-то подскажет, какие свободы с развалом совка мы утратили? Приобрели точно. Ну, вам они не важны, наверное. Отмена крепостного права тоже не всех обрадовала. Потому что гарантированная миска за труд была обязанностью барина, а так - свобода помереть от голода под любой березой. Отсюда и ностальгия.
Как бы то ни было, но в референдуме приняли участие 84 процента граждан, имеющих право голосовать. Есть ли аналоги такой избирательной активности? Из них независимость поддержало 90 процентов в целом по стране. Аналогичные результаты по Днепропетровской области. О чем говорить.
Незолотая рыбка, А тут хтось писав "верніть СРСР"? Коли описують те життя як "фільм жахів", може людина, котра тоді жила, з цим не погодитись? Може пропустив, але начебто ніхто не писав "верніть мене назад". Свободи, які ми "приобрели с развалом" з'явилися за два, а то і три роки до развалу. Развал зовсім і не потрібен був для цих свобод.
Приватизация была при СССР? Можно сравнить условия работы и доступность продукции кооперативов и нынешнего малого бизнеса? Выездные визы с безвизом сравним?
Нет никакой зависимости между наличием/отсутствием свобод и развалом СССР. Где вы связь увидели?
Незолотая рыбка, "Может быть, кто-то подскажет, какие свободы с развалом совка мы утратили? Приобрели точно. Ну, вам они не важны, наверное." - ось тут зв'язок і побачив.
Приватизація - якщо ви маєте на увазі приватизаційні майнові сертифікати - так, наслідки дерібану можуть з'явитись тільки після дерібану. Ви щось мали з того дерібану?
Кооперативи - ви зрівнюєте яйце з курицею. Бізнес тільки разпочинався в СССР, порівняйте умови праці і продукцію якоїсь фірми в Америці кінця 19-го сторяччя і на початку 20-го.
Безвіз - не хочу вас ображати, але дійсно смішно. Ви в курсі що безвіз задовго до України мали острова Тринідад і Тобаго, Болівія, Самоа, Гондурас, Венесуела? Це політика і економіка. Якби Союз не розвалився, а переформатувався, він цілком міг би отримати теж саме, але значно раніше, ніж Україна. А він починав переформатовуватись. В ньому з'явилася приватна власність, в ньому була вже свобода слова. Але кому потрібна конкуренція? Хіба не дешевше підкупити Єльцінів та Кравчуків, ніж потім конкурувати з сильною державою?
Отсутствие свобод это признак совка, а не причина развала. Революции не было же. Насчет подкупа Кравчука и Ельцина, напоминаю, 90 процентов за независимость. Вот видите, миграционной свободы в СССР было меньше, чем в Боливии, было чем гордиться. Будем откровенны, частный бизнес в эсэсэре развит не был. А в кооперативных магазинах и комиссионках пробовался за дорого импорт, часто б/у. Мы же сейчас не о теневой в образе фарцы. А квартиры приватизировать кода позволили?
Незолотая рыбка, Кормили ксі ресрубліки і перестали кормити - повинна бути різниця? Де ті "огромадні дєнжищі мільони та тищі", які Союз з України висмоктував? Брехня це була, чи правда? Правильно зробили люди, що повірили цим листкам з цифрами, чи ні?
Звісно, ви живете краще ніж батьки. Запитайте в них - вони жили краще ніж їхні батьки, чи гірше. Якби Союз не розвалився, чи жили б ви гірше, ніж зараз? Не кажу про брежнєвський союз, кажу про перестроєний.
Кармелюк - це не переворот. Теж саме і любі виступи народу. Переворот - це коли виступи скінчуються зміною строю.
История не терпит сослагательных наклонений.
Незолотая рыбка, А ми не про історію. Просто логіка. Ви кажете що живете краще, ніж батьки, дякуючи розвалу Союзу. Ващі батьки жили краще, ніж їхні, дякуючи розвалу чого? Чи навпаки - дякуючи Союзу? А може просто дякуючи розвитку життя взагалі? Як би там не було - життя сім'ї це не показник. При бажанні можна знайти багато сімей, які почали жити гірше.
Брежнєвський Союз мав багато негативу, з яким не можливо було рухатися далі. Мова не про "ковбасу", там нормально. Мова про свободу. Але післяперестроєчний Союз мав шанс і великий. Але це вже історія, і тут, дійсно, можна тільки гадати.
Незолотая рыбка, Трішечки ми один одного недозрозуміли. Коли я писав, що свободи з'явилися в СРСР до розвалу, я мав на увазі, що вони не є результат розвалу. Можна було не розвалювати Союз, щоб їх отримати. Горбі був уже презиком, а не генсєком, свобода слова - в ЗМІ хаяли комуняк, аж гай стояв, приватна власність, бізнес - все це тільки починалось, але воно вже було. Протримався б Союз ще з років 10-20 ... зараз можна тільки гадати. Але вношу ясність - мої слова про "свободи до развала" стосувались ваших слів "приобрели точно но вам они не нужны".
90% за незалежність. А як ви визначаєте якому референдуму можна вірити, а якому ні? 84% на референдумі в Криму - це брехня чи правда? І Союз перестав існувати не в наслідок референдуму, а після "зібравшись на троїх"(прочитайте в статті про 8 грудня). Фігуранти - Кравчук, Єльцин та Шухевич. Так що "насчет подкупа" - референдум ні до чого. РФ раніше за Україну проголосувала за незалежність (знов стаття - парад суверенітетів). Доречі, сам тільки но прочитав статтю. Як я зрозумів, хлопці айдип'ятьшістьбільшенепомню і іван68 писали бачили саме економічну кризу, про яку було оголошено в СРСР у 89-му році. Я тоді служив. Урізали пайку, пам'ятаю.
Про міграціонну свободу - мабуть в п'яте пишу, при Союзі було дурні всілякої пруд пруди. Але треба було від дурні позбавлятись, а не Союз розвалювати. І він вже починав позбавлятись.
А мне кажется, чуть больше свобод, и совок снесли бы сами граждане. Только тоталитаризм позволял контролировать граждан, уровень жизни которых явно уступал европейскому.
О референдуме только что маму спросила. Насколько отвечает статистика экзит-полу среди соседей. Говорит, да, правда. Голосовали за независимость почти поголовно. На каждом столбе перед этим висел полный перечень того, чем Украина кормит остальные республики - в цифрах.
Незолотая рыбка, То так, всім щось здається, мені теж. Нас з рівнем нашого життя при долларі в 2 радянських рубля (90 рік) тільки горбачовський тоталітаризм стримував від зносу країни. Злий бов Горбі, усі його боялись. Потім і при мільйонах карбованців і тепер при 30 гривнях за доллар ми явно ні в чому не поступаємось європейцям за рівнем життя і нічого не боїмося. Нас осяює щира посмішка Порошенка і ми з надією чекаємо покращень. Ми вміємо чекати - з 90-х, як прочитали чим Україна кормить інші республіки (в цифрах), так і почали чекати, коли ж воно нам повернеться. Вже ж не кормимо? То де ж воно? Що мамо на це скажуть? Не питайте, я знаю - "не все так зразу, як ви хотіли! головне що совок здолали! януковича прогнали! тепер почекати треба "20-30-50 років"(цитата), не нам а діточкам." Мамо вміють чекати. Повторюю - Союз розпався не із-за референдуму, а після Біловезької пущі. Була криза, людям пудрили мозки про "ми кормимо увесь Союз", мабуть такі бумажки у кожній республіці весіли, вся правда про святу революцію виходила на поверхню - от люди і голосували. Зносити ніхто б ніколи не почав, зараз же не зносять. Рівень по доллару все нижче (погугліть курс доллара до рубля с 1792 по 2010) Перевороти спонтанно тільки в казках трапляються, в реалі все планується і проплачується.
Добродій, Доречі, в батька не питав, а мати казала, що голосувала за Союз. Я не пам'ятаю, служив тоді, там голосували, міг по дурості і за незалежність проголосувати.
С оглядкой на время совка моя семья живет все-таки лучше, чем семья родителей. Захотели что-то из техники - купили. Без очередей и блатов. Мало платят работодатели - можно поработать на себя. Информация в открытом доступе - любая и без цензуры. Продукты - какие хочешь и в одном супермаркете. В очередях не стоишь. Доллары покупай, никто не посадит. Было бы желание работать и зарабатывать.
Восстаний на пустом месте и правда не бывает, всегда есть причины и время дозреть но кто платил, например, Кармелюку?
И все так сразу минусуют Всех кто плохо про СССР сказал)) ахаха
id56dа82f5d8732, Мій батя, простий зварювальник, їздив за 30 с чимось карбованців з сином(брат) до Абхазіі. Сім'єю декілька разів їздили на море, в пансіонат. М'ясо - без проблем, також і риба і птиця. На 95-му рибний гастроном, і, здається, на 20-му. Мабуть, хвостами та зябрами торгували. Навіщо ви брешете? Ви боїтеся, що СРСР повернется? Не бійтеся - не можливо увійти в одну річку двічи.
Добродій, знайомий, простий водій, був і в Болгарії і в Прибалтиці. Не наводьте трешу, не ви один жили при Союзі.
Добродій, Не розказуй мені як зварювальник афігітєльно жив при совєтах. От не треба, бо я сам з сім'ї звичайних трудях і прекрасно знаю як і що доставалося простим смертним. А сусід поверхом нижче - партійний номенклатурник, і я бачив різницю, а на першому поверсі сім'я робітників торгівлі жила. Так що різницю я прекрасно бачив. Без проблем у простого працівника. В той самий Океан треба було знати коли їхати і вистояти чергу і то не факт що купиш, бо нормальні продукти там не кожень день викладувалися. А зараз все під хатою, та на будь-який вибір, а не в одному магазині на весь Кривий Ріг.
id56dа82f5d8732, Рибні відділки були в кулінаріях та гастрономах по усьому місту, недалеко від дому. До Океана їздили за делікатесами.
Добродій, Рибні відділки з чим? Гнилою хамсою та тблькою? Перележаним оселедцем?
id56dа82f5d8732, Звісно з гнилою - навмисно гноїли, щоб служба медом на уявлялась. І перележував оселедець тому, що його купити боялись - за нього могли на партзібранні покарати. Згадав - запитай у мами з татом, чи в інтернета: їли тоді зельц, чи ні? Наскільки пам'ятаю, його частіше тільки котам купували. І курячі лапки, крильця, супові набори - якщо не помиляюсь, з'явилися саме після Союзу. При Союзі продавали або курку цілком, або навпіл. Бо люди могли собі це дозволити і не було сенсу бідну птаху дробити. Зараз роздробидли для того, щоб той, хто не може купити цілу, купив хоть щось. Згадаю ще щось - напишу.
id56dа82f5d8732, Ліверною, доречі, теж котів кормили. Була вона краще, ніж зараз, але теж вважалась некошерною. Супових наборів не пам'ятаю. Може пам'ять, а може мати не купувала - навіщо, коли можна курку взяти. Кістки та обрізки - може тобі кальцію катастрофічно бракувало, то батьки тебе так і годували. Хоча бачити ти міг хіба що 90-ті, в ті роки дійсно - лівер делікатесом став(мабуть того ти його досі по магазинах шукаєш - щімлячі спогади дитинства). Холодець мати ніколи не робила з лапок - дякую, що нагадав - завжди тільки з ратиць і м'яса, традиційна новорічна страва, гора судочків на балконі. Олів'є робився з докторської, по бідному, не те що зараз - з язичків перуанських ластівок та м'яса камчатських крабів. Не знаю її молекулярний склад, але її хоч вари, хоч жар - вона завжди була смачною. Зараз 90% - пластмас якийсь. Я варенку зараз і не купую ніколи. Про сучасний вибір продуктів багато зараз по ящику показують у рубриці "як відсвяткувати новий рік і при цьому не зостатись без копійки". Це не моя вигадка, це дійсна назва сюжетів. Там корзину підраховують. Дуже сумними голосами.
Брешеш ти, причому дійсно тупо. "Хтось любить крила, хтось гомілку" - хтось шкірку, хтось луску з риби. Різати курей по сантиметру почали в дев'яностих, бо грошей в людей немає, щоб цілу купувати. Щоб не викидати товар, почали його кромсати, по шматочкам дешевше, дивись і куплять.
Ти виріс в 90-ті, ти можеш говорити тільки про ті роки, в яких сам жив. А про інше - ти тільки і можеж своє, як ти сам по фрейду обмовився, - "вивсьоврьоті".
Добродій, Можеш не згадувати, я вже зрозумів, що ти тупо брешеш. Супові набори в срсрі - були, ліверна ковбаса на прилавках - постійно була (зараз ще пошукати треба,як собакам чи котам купити), кістяки та обрізки замість вирізок та нормального вибору. Я такі обрізки зараз м'ясникам на вихідні для кицькі замовляю. Лапки, крила розрубана курка, так це добре. Ми в холодець ті лапки замість ратиці кладем, желатину багато а жиру потім не згрібати. Хтось любить з курки крила, хтось гомілку, хтось стегно, хтось біле м'ясо. У нього є вибір, взяти суто те що він полюбляє, а не курку цілком. А при сересері - жри шо є, бо і цього не буде.
id56dа82f5d8732, Не дивно, що ви вибрали для цітування саме документ 40-го року. Якщо поритися далі, в 41-45-х роках, можна знайти ще "кровожерливіші" подробиці. В економічному плані було багато дурні в Союзі, було і добре. Дитинство пройшло в 70-х - "не голодували" це не те слово. Їда була дешева і добротня, навідміну від теперішньої. Так,були дєфіцити, якісь не зрозумілі - то є сгущене молоко чи майонез, то нема. Але щоб лазили по мусорках - побачів тільки при "демократах". Охват дітей усілякими безкоштовними спортсекціями та різноманітними кружками був неуявний для сучасної України. Поїхати у відпусці на море по профсоюзній путівці з сім'єю було звичайним ділом. Стоїли путівки копійки, дітям безкоштовно. Піонертабори теж безкоштовно. Кормили, що доросдих, що дітей від пуза. Хто хотів - їздив по Союзу, в Прибалтику чи Грузію, або і в Болгарію з Угорщиной. Дорожче, але простий роботяга міг собі таке дозволити. Ще багато чого - не було таких проблем з житлом, не було безробіття, комуналка копійки та інше. Не оспівую совок, але вважаю, що ламати його було тупо. Люба революція - це дурниця. Україна була третьою ядерною державою, входила в число космічних держав. Як при развалі обіцяли:-"москалі наш цукор і сало їдять, відокремимось - заживемо!" Відокремились - порізали всі цукрові заводи на металобрухт, і свинарника вже не побачиш. Зажили! Який там космос - країна дешевих рабів і "жінок комерційного сексу". Найсмішніше - уся совкова дурня: брехня про демократію, одна "лінія партії" в ЗМІ, задавлення іншої точки зору - вме це зараз "с упоением" відроджується на Україні. Доноси строчать, як при Сталіні, не вспіло щось трапитись - "рука Кремля"(змінила "руку капіталізму"), дітей з дитинства нацьковують, але тепер на Схід. Одні пам'ятники валять, другим кланяються. Проблема не в Радянському Союзі - проблема в совісті і в мозках.
Добродій, 1. Кажеш дешева і добротня їжа? Ти ГОСТи на неї бачив, з чого вона робилася? А можливість купити нормальне м'ясо, а не ті обрізки якими я зараз кицьку годую? А цілу гору гнилих ***ринів біля ОРСу , бачив, це в той час коли в магазинах їх днем з вогнем не знайдеш? А черги за туалетним папером, бо страшний дефіцит? 2. Бомжів по мусорникам не бачив? Так їх заджали за "тунеядство". Стаття така кримінальна була, якщо ти ніде не працюєш - в тюрму. Якщо бомжуєш - в тюрму. 3. Поїхати у відпустку на море? Не сміши. Дід 15 років на таку путівку в черзі стояв. В кар'єрі на бульдозері пахав. А зараз в будь-який момент взяв і поїхав на те саме море без проблем і черг. В Болгарію з Угорщиною? Не сміши. Виїхати за кордон при совєтах неймовірне щастя було для простої людини, як і купити імпортні речі.
Квітник корупції та блату на всіх без виключення рівнях. Молочка в магазині якісного купити? Фігушки, якісне для начальства та по блату, а ти трудяга пий розбавлене та підтримуй комунізьму для обраних. На роботу хорошу по закінченню ВУЗу? А папашка твій хто? Слюсар-ремонтник? То чеши до хріна на роги відпрацьовуй, там комунізьму чекай, а вдома біля батьків-партійців най їх дітки сидять.
Буде воно мені тут розказувати як при СеРеСеРі доре жилося.
Комаха, нащо мені радянські стандарти, якщо я ів ту іжу?
На сайті дурні ти, воня68, киря рогатий. Двох, трьох забув. Ти совка не бачив. Воні68 він наніс травму в дитинстві. Може в Радянській Арміі. Підозрюю піонери його згвалтували. Було й таке.
І я їв, бо іншої майже не було. І скажу, що зараз куди як якісніше продукція на ринку присутня. І її я купую, бо маю вибір. А не як при совєтах, їли що давали. Саме давали, бо все більш менш якісне та хороше дерибанилося на складах між "своїми" і на прилавки майже не доходило. Мало того, я ще знаю як та їжа робилася.
Пауков, не сміши мене. Якісну іжу купуєшь. Споживаєшь 1 кубічний метр газу. Заощаджуєшь на усьому и ковбаса твоя якісна це перемелені кістки. В найкращомут разі.
сергей хомяк, Не всі їдять дешеву фігню як ти. Я на якості не економлю.
В ковбасному «ГОСТ 23670-79» в редакції 1980 року говорить, що «допускається замість яловичини, свинини, баранини спільне використання стабілізатора білкового, маси м'ясної яловичої, або свинячої, або баранячої, харчової плазми (сироватки) крові , крохмалю або борошна пшеничного ». Різноманітний перелік фосфатів, нітратів і нітритів теж застосовувався тільки в ковбасі для внутрішнього ринку — наприклад, натрій фосфорнокислий однозаміщений 2-водний, який за сумісництвом застосовується як проносне і як компонент рідини для миття скла. Поширений компонент пральних порошків натрій триполіфосфат теж клали в ковбасу. Для збереження кольору використовували натрієву і калієву селітри — канцерогени. У вареній ковбасі та сардельках допускався вміст 5 тис. мг нітритів на кожен кілограм — під час смаження вони перетворювалися на токсини.