Бюджетне місце «ходитиме за кращим вступником» не лише на бакалаврат, а й на магістратуру, - МОН

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Під час вступної кампанії 2018-го МОН розширить практику використання широкого конкурсу – коли бюджетне місце надається не конкретному вишу, а йде до ВНЗ за вступником з найкращими балами.

Використання такого підходу розширять для бакалаврів і вперше застосують для вступу на магістратуру.

« Практика 2015-2017 років засвідчила, що широкий конкурс – це ефективна методика забезпечення справедливого розподілу місць держзамовлення. Вона передбачає алгоритмічний розподіл вступників за їхніми конкурсними балами та обраними пріоритетностями.

У 2018 році ми переводимо на широкі конкурси більшість педагогічних спеціальностей для вступників на бакалаврат. Вперше буде використано широкий конкурс для розподілу бюджетних місць в магістратуру. Це стосуватиметься спеціальностей «Право» та «Міжнародне право
», – розповів директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Читайте також: Криворіжці, які отримують повну загальну середню освіту, складатимуть ДПА у формі ЗНО

Широкий конкурс стає можливим для цих спеціальностей, оскільки наступного року вступні випробування до магістратури «Права» та «Міжнародного права» складаються у формі єдиних фахових іспитів та випробувань з використанням технологій ЗНО.

Випробування міститимуть тестування з іноземної мови, права та загальних навчальних правничих компетентностей.
Зареєструватися можна буде з 14 травня до 5 червня 2018 року.

Самі ж тестування проходитимуть у 2 етапи: 11 липня – з іноземної мови, 13 липня – з права та правничих компетентностей.

Це пов’язано з тим, що 2018-го – поки що як експеримент – єдиний фаховий іспит з іноземної мови також проводитимуть для вступників до магістратури з низки гуманітарних галузей.

Це, зокрема, «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини».Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина