Суспільство може не отримати резонансну інформацію через перевантаження правоохоронців?

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У зв'язку із зміною в ст.387 ККУ, яка вступила в силу вчора, 7 грудня, українці, побоюються журналісти, не зможуть отримувати офіційну інформацію щодо резонансних справ.

Віднині розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування унеможливлюється без письмового дозволу прокурора, слідчого або особи, яка проводила оперативно-розшукову діяльність, даних оперативно-розшукової діяльності або досудового розслідування особою, попередженою в установленому законом порядку про обов'язок не розголошувати такі дані, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

Ситуацію коментує Роман Головенко, медіа-юрист Інституту масової інформації:
"Очевидно, йдеться про ч. 2 ст. 387 КК, яку ост. змінами було розширено: було розголошення даних досудового слідства, які ганьблять людину, принижують її честь і гідність, а стало - будь-яких даних досудового слідтсва.

По ідеї, вирішувати, що і як коментувати по конкретномукримінальному провадженню має слідчий, але слідчі в нас перевантажені, тому звісно, самі прес-служби не можуть брати на себе відповідальність. Це проблема не власне законодавчої зміни, а перевантаженості правоохоронної системи".


Юристи зазначають, що суб'єкт злочину, передбаченого статтею 387, спеціальний - тобто, можуть нести відповідальність за вказаний злочин тільки свідок, потерпілий, цивільний позивач, захисник, експерт, спеціаліст, перекладач, понятий, а також інші особи, які присутні при провадженні слідчих дій і попереджені про обов'язок не розголошувати даних оперативно-розшукової діяльності або досудового розслідування, а за ч. 2 ст. 378 - суддя, прокурор, слідчий, працівник оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи брали вони безпосередню участь у досудовому розслідувані чи оперативно-розшукових заходах.

Роман Головенко додає: "Очевидно, що речники певним чином "перестраховуються" за умов внесення змін та не доведення до відома працівників застосування оновленого законодавства. Загалом і теоретично, відзначені зміни жодним чином не мали б вплинути на процес співпраці представників правоохоронних органів та медіа".

Редакція інформаційного порталу занепокоєна нововведенням, втім, зазнаємо, що наразі офіційну інформацію від правоохоронних структур Кривого Рогу отримує і сподівається на подальшу співпрацю.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина