Відомий криворізький поет презентував нові збірки

Главное фото новости
Фото: Tanya Asadova
1kr.ua
Минулого вечора, 6 грудня, багато відомих у Кривому Розі людей, зайнятих у гуманітарній сфері, зустрічалися біля театру Шевченка. Там на малій сцені презентував дві нові свої книжки Володимир Стецюк.

Обидва видання – «Шлях» і «Повстання»- вийшли в Кривому Розі і виглядають як своєрідні антології, оскільки вміщують поезії Стецюка за вельми тривалий період. Варто також зазначити, що напередодні поетові виповнилося 60 і він підбиває проміжні підсумки своєї естетичної праці.
Як людина, схильна захоплюватися, Володимир Стецюк випробував свої вірші двогодинним авторським прочитанням, яке викликало розуміння і підтримку залу.

Представляючи збірку «Шлях», пан Стецюк зазначив, що вірші, які увійшли до неї, - поезії різних років. Однак, об’єднані у дев’ять поетичних циклів, вони ніби являють собою дев’ять різних іпостасей життєвого шляху з духовними пошуками, прагненням усвідомити і осмислити себе як у сьогоденні, так і через заглиблення в минуле чи вдивляючись у майбутнє, намаганням зрозуміти соціум з усіма його протиріччями й не загубити себе в ньому.

Читайте також: Криворізька поетеса Інеса Доленик перемогла у поетичному конкурсі на Закарпатті

Любителям нумерології цікаво, що Автор навіть винайшов своєрідну поетичну формулу буття, яку й пропонує збагнути читачеві. Отже, якщо вірити йому й нумерології, число 9 – це число торжества духа над матерією, число духовної зрілості людини.

Збірка «Повстання» присвячена 100-річчю Української революції і є другим зміненим і доповненим автором виданням (перше видання побачило світ у криворізькому
Видавничому домі 2011 року). До збірки ввійшли поезії різних років, присвячені українському визвольному рухові початку минулого сторіччя та сучасним суспільно-політичним реаліям, які ми спостерігаємо в умовах утвердження української державності.

Одним із перших у сучасній українській поезії автор звертається до таких легендарних і замовчуваних раніше постатей українського повстанського руху, як Головний отаман Холодного Яру Степовий-Блакитний (Кость Пестушко), його побратими – отамани-холодноярці Чорний Ворон (Микола Скляр), Григорій Іванов (Тишанін).
Присутній на презентації відомий криворізький історик Олександр Мельник висловив упевненість, що нові книги В.Стецюка знайдуть свого читача не лише в Кривому Розі.

А літературознавець Лариса Донченко наголосила на особливій естетичній цінності як публіцистичної, громадянської, так і інтимної лірики Володимира Васильовича.
Своєрідним подарунком авторові й усім присутнім був дзвінок із зони АТО від прихильника творчості В.Стецюка полковника Петра Лисенка.

Читайте також: У Кривому Розі презентують ексклюзивну книгу про гірничу справу міста


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.