Як зміняться ціни в Україні напередодні Нового року
Фото: Первый Криворожский
вплине на зростання цін.
Інфляція в останні два місяці поточного року (публікація даних за листопад очікується 8 грудня – авт.) становитиме в середньому по 1% в місяць, що виведе річне зростання цін до кінця 2017 року на рівень 13,8%. Тобто інфляція все ж трохи сповільниться в порівнянні з 14,6% в жовтні. Але буде істотно вищою торішнього показника (12,4%).
Вплив поточних тенденцій валютного ринку на інфляцію незначний. У кінці минулого року курс гривні до долара був близький до нинішнього, тому накопичений валютний ефект дуже слабкий.
Трохи сильніше девальвація торкнулася імпорту з Європейського Союзу, адже завдяки істотному зміцненню євро на світовому ринку ця валюта за рік подорожчала до гривні більш ніж на 15%.
Ми оцінюємо девальваційну складову в очікуваному місячному показнику інфляції в грудні в межах 0,2 процентних пункти. Тобто поточним ослабленням гривні буде сформовано не більше п'ятої частини інфляції в останній місяць року.
Основні фактори поточного ослаблення обмінного курсу – сезонні. Зниження курсу гривні пов'язане зі збільшенням імпортних закупівель, що супроводжувалися
передноворічним збільшенням витрат практично всіх економічних суб'єктів.
Якщо не відбудеться нових непередбачуваних подій значного масштабу, традиційний для України період сезонної слабкості гривні триватиме до березня.
Однак існує кілька фундаментальних тенденцій платіжного балансу, що викликають занепокоєння в контексті курсових та інфляційних перспектив на більш довгострокову перспективу, ніж майбутній зимовий сезон.
Дефіцит зовнішньої торгівлі України продовжує наростати: він уже досяг нового посткризового максимуму в 6,1 млрд доларів за останні 12 місяців. У той же час надходження прямих іноземних інвестицій залишається слабким: 1,66 млрд доларів за останні 12 місяців.
В умовах невизначеності з фінансуванням від міжнародних фінансових організацій ризики зниження золотовалютних резервів і розбалансування валютного ринку на горизонті рік-півтора істотно зростають.
Стаття опублікована у рамках співпраці із VoxConnector.
Gelena
04:34, 05 декабря 2017
Странно, а наши правители уверяют, что мы начали процветать.
Vladimir s
06:53, 05 декабря 2017
Как по мне так курс доллора был искуственно завышен
Чудной
07:24, 05 декабря 2017
Петр Алексеевич повесил очередную «морковку для осла» - минималка 4100 грн...
Пауков
08:01, 05 декабря 2017
Ну так зубожіння таке зубожіння, але імпорт товарів все одно росте і продовжує перевищувати експорт. Тобто витрачають грошики на імпортні товари все більше, тим самим зменшуючи об'єм валюти в країні, але продовжують шукати винуватців. І саме цікаве, шукають серед тих хто стримує відток валюти і сприяє заходу інвестицій.
drilling
17:08, 10 декабря 2017
Как бы красиво народу незамыливали глаза а по крайней мере власти достигают своей цели по умолчанию происходит следующее: 1) снизить уровень потребления населения через сокращения социальных выплат и т.п. 2) сократить или вовсе закрыть промышленность 3) сократить население до 10-15 млн.человек.4) Продать чистые земли для выращивания экологически чистых продуктов которые будут увозить в эвропу а нам ввозить гмошный мусор и список можно продолжать пора уже смотреть на вещи объективно а не через призму иллюзий !