Аваков пропонує питущих водіїв карати жорсткіше

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
На сьогодні у державі склалася катастрофічна ситуація у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Про це заявив на засіданні Уряду, присвяченому правилам дорожнього руху та відповідальності за їх порушення Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Минулого року в Україні сталося майже 155 тисяч ДТП, з яких понад 25 тисяч із постраждалими.

"У 2016 році було травмовано, вдумайтеся, понад 32 тисячі осіб. Загинуло - 2 тисячі 187 громадян України. Протягом 9 місяців цього року сталося майже 117 тисяч ДТП, з яких понад 19 тисяч з постраждалими особами", - зазначив Аваков.

"У цей період внаслідок ДТП травмовано 25 тисяч осіб. І в цьому році, на жаль, загинуло 3 317 людей".

Міністр зазначив, що щодоби внаслідок ДТП гине 8 осіб, а 92 особи зазнають тілесних ушкоджень.

"На дорогах України загинуло вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО", - сказав Арсен Аваков.

Читайте також: У Кривому Розі дитина знову потрапила під колеса авто

Серед причин аварій на засіданні Уряду зазначили привищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання безпечної дистанції, керування транспортним засобом у стані сп'яніння.

Серед серйозних чиннників, які обумовили збільшення кількості порушень ПДР, серед яких керування автомобілем у нетверезому стані, МВС виокремило неефективність сучасних правових механізмів притягнення осіб, які порушили правила.

Від початку цього року за вчиненння адміністративних правопорушень через керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного та інших видів сп'яніння, було складено 88 тисяч протоколів. З них розглянуто судами близько 50%.

Цьогоріч було накладено штраф на 31 тисячу водіїв. Загальний розмір штрафу з початку цього року за керування машиною у нетверезому стані склав 52 мільйони гривень.

Читайте також: За добу в Кривому Розі поліцейські затримали сімох водіїв в стані сп'яніння

Міністр МВС України Арсен Аваков закцентував увагу на тому, що переважна більшість судових рішень залишається не виконаними:

"Ніщо так не спонукає провопорушника до вчинення правопорушення, як усвідомлення того, що він не понесе покарання за скоєне".

Звачаючи на ситуацію, Міністерство внутрішніх справ України пропонує внести зміни до статті 286 Кримінального Кодексу (про порушення безпеки дорожнього руху, або експлуатації транспортних засобів) збільшити покарання, передбаченого статтею.

МВС пропонує також внести зміни до цієї статті, якою передбачається окрема відповідальність за порушення ПДР, вчинених у нетверезому стані - передбачити покарання за вчинення середньотяжких тілесних ушкоджень - позбавлення волі на строк до 3 років і позбавити прав керувати транспортним засобом від 3 до 5 років.

Сп'янілому водію, який створив аварійну ситуацію, що спричинила смерть або тяжкі тілесні ушкодження "світить" покарання - позбавлення волі від 7 до 12 років, а також позбавлення права керувати авто на строк від 5 до 10 років.

Читайте також: 52 "130-х" затримали копи Кривого Рогу. Йдемо на рекорд?


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
29 мин

Все хорошо

12 : 06

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Происшествия

Booking.com