Філігранний гравер пішов з життя в цей день
Фото: agritura.livejournal.com
Техніка, в якій створював свої графічні аркуші Гніздовський, що випробовував вплив Дюрера і японської ксилографії, була для США унікальною.
Дошки гравюр він, як колись «малярі» в самій Україні, різав по дереву. Українською ці роботи так і називаються - «дереворізи».
Сьогодні твори Гніздовського зберігаються в Бібліотеці Конгресу, Бостонському та Філадельфійському музеях, Університеті Делавер, Університеті Вашингтона, а також в музеях Японії і України.
Спадщина Якова Гніздовського становить сотні картин, а так само більш ніж 300 гравюр (ксилографії, офорти та ліногравюри).
У свій час дві його картини - «Зимовий пейзаж» і «Соняшник» прикрашали кабінет президента США Джона Кеннеді в Білому домі.
Яків Гніздовський є автором марок пластової пошти, непоштових марок, які видавалися підрозділами української скаутської організації Пласт в нью-йоркському пластовому таборі «Вовча тропа».
Яків Гніздовський - автор іконостасу для української греко-католицької церкви святої Трійці в США.
Sokker
15:23, 08 ноября 2017
Яков Гнездовский - родился 27 января 1915, Пилипче, Галиция, Австро-Венгрия, в 1933 году уехал во Львов, в 1939 году выехал в Загреб. Выехав из Загреба в 1944 году, Гнездовский оказался в лагере для перемещённых лиц близ Мюнхена, где пробыл до 1949 года. Затем уехал в США. И при чем здесь Украина? Украиной Галиция стала уже после его отъезда по воле Сталина.