Філігранний гравер пішов з життя в цей день

Главное фото новости
Фото: agritura.livejournal.com
1kr.ua
32 роки тому пішов з життя українсько-американський художник-графік, кераміст Яків Гніздовський.

Техніка, в якій створював свої графічні аркуші Гніздовський, що випробовував вплив Дюрера і японської ксилографії, була для США унікальною.

Дошки гравюр він, як колись «малярі» в самій Україні, різав по дереву. Українською ці роботи так і називаються - «дереворізи».

Сьогодні твори Гніздовського зберігаються в Бібліотеці Конгресу, Бостонському та Філадельфійському музеях, Університеті Делавер, Університеті Вашингтона, а також в музеях Японії і України.

Спадщина Якова Гніздовського становить сотні картин, а так само більш ніж 300 гравюр (ксилографії, офорти та ліногравюри).

У свій час дві його картини - «Зимовий пейзаж» і «Соняшник» прикрашали кабінет президента США Джона Кеннеді в Білому домі.Яків Гніздовський є автором марок пластової пошти, непоштових марок, які видавалися підрозділами української скаутської організації Пласт в нью-йоркському пластовому таборі «Вовча тропа».

Яків Гніздовський - автор іконостасу для української греко-католицької церкви святої Трійці в США.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город