Чи будуть безпритульних тварин в Україні реєструвати та біостерелізувати

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
До ВР України було подано проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин)".

Нардепи розробили Законопроект, аби запровадити облік тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації до введеної єдиної державної електронної бази даних тварин.

"Неналежне утримання тварин та велика кількість безпритульних тварин на вулицях міст та селищ призводять до погіршення їх санітарно-епідемічного стану, забруднення навколишнього середовища, аварійності на дорогах, підвищення соціальної напруженості та рівня конфліктності людей, ризику розповсюдження хвороб, що є спільними у людей та тварин, укусам тощо", - зазначається у пояснувальній записці Законопроекту.

Народні депутати хочуть запобігти зростанню кількості безпритульних тварин.

Читайте також: Обіцяють, що в грудні криворізький «притулок» прийме перших бродячих собак

"Однак міри, що направлені на роботу виключно з безпритульними тваринами, не в змозі дати позитивного результату.

Неконтрольовані або небажані приплоди, залишені просто неба на вулиці, загублені або викинуті живі “іграшки”, свідоме залишення тварин без нагляду - все це призводить до регулярного збільшення популяції безпритульних тварин
", - йдеться у пояснювальній записці.

Загальноєвропейська та світова тенденція в напрямку гуманного ставлення до тварин зобов’язує Україну дотримуватися міжнародних норм та правил щодо поводження з тваринами.

Шляхами вирішення може стати чіпування та реєстрація тварин, підвищення рівня відповідальності за неналежне поводження з твариною власників та тих, хто ними опікується, створення умов для комфортного співмешкання людей та тварин.

У Законопроекті йдеться про те, що інформація на чипі, дозволить контролювати не тільки поводження з тваринами, але й санітарно-епідемічну ситуацію та допоможе налагодити в країні централізовану систему контролю за вакцинуванням тварин від сказу, що буде гарним запобіжником розповсюдження хвороби.

До Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» Законопроектом пропонується включення норм щодо заборони використання тварин на мисливських випробувальних мисливських станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Також пропонується заборона розведення домашніх безпородних тварин, використання тварин для зайняття жебрацтвом, торгівля домашніми або опікуваними тваринами в громадських місцях, не відведених спеціально для цих цілей, або без ветеринарних документів, передбачених законодавством про ветеринарну медицину, умертвіння вагітних самок тварин, умертвіння тварин за участю або у присутності неповнолітньої особи.

Законопроектом передбачається біостерилізація, заборона умертвіння вагітних самок тварин, розведення домашніх безпородних тварин.

Читайте також: Під мерією Кривого Рогу відбувся мітинг. Безправ'я тварин - ганьба України

Адміністративний збір за державну реєстрацію домашніх або безпритульних тварин зараховується до місцевих бюджетів у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.

Фінансове забезпечення державних реєстраторів (крім приватних ветеринарних установ, закладів та служб) здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Законопроектом також передбачено підвищення відповідальності власників та опікунів тварин за порушення умов їх утримання, жорстоке поводження з ними та безвідповідальне ставлення до вирішення питань, пов’язаних з утриманням тварин.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Gelena
 • 0
 • 0
 • Ответить

Проект закона 7220 - это полный писец (или что-то в этом роде). разработать его мог только человек со справкой и психушки.

Европа во мне
 • 6
 • 2
 • Ответить

Надо уже обгонять Европу... Почему в проекте закона отсуствует отвественность владельцев хомяков, попугаев и аквариумных рыбок?

[email protected]
 • 4
 • 2
 • Ответить

Это 100% собак и котов будут отстреливать и травить...денег на всех животных не хватит, а то что я с улицы взяла 3х котов должна еще заплатить налог ,за свой счет я их стерилизовала ииии кто то компенсируют, пускай этот налог буде как страховка для животных)))) но не в нашей стрне

Оба на
 • 2
 • 1
 • Ответить

А коты спрашивали разрешение когда котлеты стибрили?

Пауков
 • 4
 • 2
 • Ответить

Ща набігуть невігласи і почнуть тріпатися про податок на тварину, що вони ніфіга не будуть платити і все в тому ж дусі. Скоріше б прийняли закон. Там штрафи за порушення не слабі.

ABC2017
 • 8
 • 2
 • Ответить

Там также сказано что за диких и бездомных животных налог(180 грн за одно животное) заплатят местные власти.( так что они сами поубивают тех бобиков что в приют не поместятся)

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина