Підприємство Кривого Рогу махлювало на торгах, за що було оштрафоване АМКУ

Підприємство Кривого Рогу махлювало на торгах, за що було оштрафоване АМКУ

Фото: google.com

Антимонопольний комітет України оштрафував криворізьке підприємство за змову під час торгів Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

АМКУ оштрафувало за махлювання на торгах криворізьке приватне підприємство ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ» на 393 534 грн та ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» на 117 535 грн за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

У 2013 році Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України проводив торги на закупівлю послуг щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій.

Участь у цих торгах взяли два учасники - ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ» та ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» (ДУ «ННДІПБОП»).

За результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів, замовник акцептував пропозицію ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ», з яким і уклав відповідний договір про надання послуг на загальну суму 2 990 000 грн з ПДВ.
Однак АМКУ, проаналізувавши матеріали цієї процедури закупівлі, визначив, що ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ» і ДУ «ННДІПБОП» узгодили між собою поведінку під час участі у торгах.

А саме, Антимонопольний комітет встановив, що:
- обидва учасники торгів перебували у трудових відносинах
Директор ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ» Назаренко М.В. з 2010 року перебував у трудових відносинах з ДУ «ННДІПБОП» та на час проведення процедури закупівлі обіймав посаду завідувача науково-дослідного відділу науково-технічного забезпечення та економічних проблем охорони праці та промислової безпеки, у 2012 році займав посаду начальника науково-дослідного відділу регулювання промисловою безпекою та охороною праці.

- між обома суб’єктами господарювання були наявні сталі господарські відносин у вигляді договорів, угод
ДУ «ННДІПБОП» надала до АМКУ копії восьми договорів, укладених між ДУ «ННДІПБОП» і ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ» у 2012 – 2015 роках.
- однин учасник торгів зазначає іншого потенційним виконавцем
Так, антимонопопльщики зясували, що у листі Держгірпромнагляду до Фонду зазначалось, що Держгірпромнаглядом розглянуто перелік заходів, які пропонує ДУ «ННДІПБОП» до Плану заходів Фонду на 2013-2014 роки і у пункті 7 цих пропозицій щодо потенційного виконавця заходу ДУ «ННДІПБОП» зазначила: «Пропонується залучити ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ».

- один учасник подає цінову пропозицію, яка до копійки збігається з очікуваною вартістю, а інший ? цінову пропозицію, яка перевищує очікувану вартість процедури закупівлі;
ДУ «ННДІПБОП» подала пропозиції конкурсних торгів, яка на 60 000 грн перевищує очікувану вартість предмета закупівлі.

- наявна схожість документів, наданих у складі пропозицій конкурсних торгів
Учасники мали надати зразки методичних посібників (Регламент розрахунку в Системі та Регламент роботи в Системі) українською або російською мовою у довільній формі, однак тексти цих посібників обох учасників були ідентичними, та мали спільні пунктуаційні помилки.

Як зазначає АМКУ всі ці факти у своїй сукупності свідчать про те, що на всіх стадіях підготовки пропозицій конкурсних торгів для участі у процедурі закупівлі обидва учасники торгів були обізнані щодо участі кожного з них у процедурі закупівлі.

Відповідно такі дії були кваліфіковані Комітетом як порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Відхиливши заперечення ДУ «ННДІПБОП» і ПП «КРИВБАСАКАДЕМІНВЕСТ» 05 жовтня 2017 року АМКУ оштрафував обох учасників торгів на вказану суму.

Комментарии (2)

Mister True

12:25, 21 октября 2017

Комментарий удален из-за нарушений правил пользования сайтом

KolleSo

05:59, 22 октября 2017

Откроем любой тендер горисполкома и там такая же фигня.Один участник и он же победитель. Где тот Антикорупционный комитет со своими штрафами????

Ссылка скопирована в буфер обмена