Криворожанці допомогли позбавитись згубної звички «ширятись»
Фото: Первый Криворожский
«Приймаючи замісну терапію 6 років, я бачу лише переваги програми, як для самих наркозалежних, так і для їхніх родин. ЗПТ – це шанс для залежних людей, які фактично не можуть припинити вживання ін’єкційних наркотиків, навіть якщо прагнуть це зробити», - говорить жінка.
Анжела зізнається, великою перевагою є те, що не потрібно шукати гроші на придбання наркотиків і порушувати закон.
«Насправді, це фінансова незалежність. Мені не потрібно шукати гроші, красти, брехати, щоб дістати наркотики, потім повертатися додому і починати пошуки спочатку.
На день мені в середньому треба було 3-4 кубики «ширки», а це приблизно 600 гривень. Таких грошей я не мала. А працювати в такому стані просто неможливо. Одній людині ніколи з цього пекельного кола не вибратися, потрібна допомога ззовні», - зізнається Анжела
Допомога надійшла до жінки через давню подругу, яка сама є учасницею програми замісної підтримуючої терапії. Саме вона своїм прикладом переконала Анжелу долучитися до програми. Це допомогло їй взяти під контроль свою наркотичну. Разом з тим, Анжелі було важко залишатися прихильною до лікування, оскільки за терапією потрібно було приїжджати до Криворізького психоневрологічного диспансеру, долаючи щодня велику відстань. Це дуже заважало у пошуку постійної роботи та налагодженні особистого життя.
Завдяки проекту «Сталість ВІЛ-послуг» стало можливим вирішення і цієї проблеми. У Кривому Розі почала діяти рецептурна форма видачі ЗПТ. Ті клієнти, які півроку є учасниками звичайної програми і дотримуються її правил, можуть отримувати рецепт і приїздити за препаратом раз на 10 днів. Сьогодні в такій програмі у Кривому Розі перебуває 20 осіб.
«Я живу з батьками, і завдяки рецептурній формі можу поїхати з ними на дачу, щоб допомогти. Стало можливим поїхати на відпочинок, до подруги в гості, або у відрядження. Я влаштувалася на роботу, так що з цим зараз немає жодних проблем. У мене налагоджується звичайний людський побут», - розповідає учасниця програми Анжела.
Жінка радіє, що в Кривому Розі позбулися перешкод для пацієнтів програм ЗПТ і переконана, що саме завдяки допомозі благодійних організацій та близьких можна побороти наркозалежність та повернутися до повноцінного життя, в якому є час на себе, друзів, родину та на усе, що ти любиш.
Матеріал опубліковано в рамках співпраці інформаційного порталу із Благодійною організацією «БФ «Мережа».
mainkayf
11:16, 11 октября 2017
Норм, на халяву метадон жрать это вернуться к нормальной жизни
Quiche
11:23, 11 октября 2017
До свидания, сестренка - пересяду я на тазепам
mainkayf
11:17, 11 октября 2017
В программе 20 человек, а а городе 10-ки тысяч торчков
Quiche
14:46, 11 октября 2017
це така ж "нормальна" хвороба, як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма. і для всіх цих хвороб є ліки від держави.