Українські пенсіонери зможуть отримувати виплати за кордоном?

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Уповноважений Верховної Ради з прав людини наголошує на забезпеченні реалізації громадян, які проживають за кордоном, на пенсійне забезпечення.

Валерія Лутковська звернулась до Прем'єр-міністра з пропозицією вжити заходів для забезпечення реалізації цього права.

«Підставою для подання стало те, що вже майже протягом 8 років, незважаючи на прийняття Конституційним Судом рішення від 2009 року «Залишається нерозв’язаною проблема реалізації права громадян України на отримання пенсії у разі виїзду на постійне проживання за кордон, якщо Україна не уклала з відповідною державою міжнародний договір з питань пенсійного забезпечення або якщо згода на обов’язковість такого міжнародного договору не надана Верховною Радою України», - йдеться в повідомленні.
На переконання Уповноваженого з прав людини конституційне право особи на соціальний захист, зокрема у старості, не може залежати від місця проживання.

«Позбавлення особи, яка пропрацювала багато років в Україні та сплачувала пенсійні внески, права на пенсію лише на тій підставі, що вона більше не проживає на території України, є дискримінацією за ознакою місця проживання», - наголосила пані Лутковська.

Читайте також: Аліментщики з боргами не зможуть виїхати за кордон

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що «ми на крок ближче до справедливих пенсій».

«Профільний комітет опрацював 2144 поправки до основного законопроекту та вийшов на узгоджений варіант пенсійної реформи, який рекомендував прийняти в цілому», - написав у Facebook Володимир Гройсман.

Уряд 17 травня схвалив пакет законопроектів, які дозволять провести пенсійну реформу, та одразу направив його на розгляд Верховної Ради.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина