«Ні» шкільним поборам. Як навчити адміністрацію криворізької школи забезпечити потреби навчального закладу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
З початком нового навчального року починають свою активну діяльність у школах батьківські комітети.

Вересневі батьківські збори у кожному класі закінчуються традиційним збором коштів на нову дошку, телевізор, комп’ютер, парти або вікна. Коли мова йде про комфортні умови для дітей розум батьків відключається, а рука сама тягнеться до гаманця.

Чи може бути по-іншому? Чи повинні батьки нести готівкові кошти до школи?

Як затребувати від міста звіт про фінансування окремого закладу освіти? Скільки виділяється з міського бюджету на школу чи садочок, який відвідує ваша дитина? Як сприяти тому, щоб перебування у навчальному закладі було для дітей безпечним, корисним, а головне – комфортним?

Відповіді на ці та багато інших питань можна було почути сьогодні на семінарі, що був організований громадським об’єднанням "Основи свідомості" за підтримки Євопейского фонду «За Демократію».ГО "Основи свідомості" – громадська організація, що була заснована у серпні 2016 року батьками учнів звичайної Криворізької загальноосвітньої школи. Мета діяльності організації – об'єднання небайдужих батьків для захисту прав своїх дітей у нашому місті.

Саме активісти цієї організації зареєстрували петицію із вимогами збільшити фінансування криворізьких закладів освіти. Депутати на сесії підтримали вимогу громадян і вже з січня 2017 року школи та садочки отримали додатково із міського бюджету кошти на господарчі та інші потреби:

- оснащення медичних кабінетів у сумі 564 000,00 грн.;- придбання дезінфікуючих – 1 872 000,00 грн.;- придбання господарського інвентарю – 3 120 000,00 грн.;- придбання миючих засобів – 1 595 000,00 грн.;- укладання угод з усунення аварійних ситуацій – 3 000 000,00 грн.
Школи та садочки вже отримали ці кошти та будуть отримувати їх й надалі. При цьому ГО "Основи свідомості" планує домагатися збільшення розміру фінансування навчальних закладів.

Та тут не обійтись без допомоги батьків, що як ніхто інший знають про потреби шкіл та садочків, бо вже багато років виступають спонсорами ремонтів, придбання техніки та навіть шкільного обладнання. Змусити злагоджено працювати районні та міський відділи освіти, адміністрацію та господарську службу навчального закладу у рамках законодавства – є одним з пріоритетних напрямків роботи об’єднання.
Семінар зібрав батьків, вчителів, громадських діячів та інших зацікавлених у розв’язанні проблем сучасної школи. Один із засновників ГО "Основи свідомості" Віталій Фурманюк проінформував слухачів про те, хто має фінансувати господарські потреби закладів освіти та як розрахувати, скільки потрібно на це грошей, де шукати актуальну інформацію та офіційні документи, за якими працює школа та місто. Він наголосив, що батьки мають право отримувати звіти про фінансування навчальних закладів, бо нарівні зі своїми дітьми є учасниками навчально-виховного процесу.

Об’єднання планує також курс освітніх проектів для батьків. Зацікавила слухачів тема цькування дітей у шкільних закладах. Із доповіддю про те, як діяти батькам у разі психологічного тиску на дитину, виступила психолог та правознавець Олена Охрименко.

Вона розповіла що це за явище «булінг» (цькування), як запобігти дитячим суїцидам та що можуть зробити батьки, вчителі, і як діти самі можуть себе захистити, якщо виник масовий булінг у дитячому колективі. Анонсувала майбутні лекції на тему "знущання в сім'ї й гіперопіки" психолог ГО «Основи Свідомості» Світлана Остапчук.
На актуальні питання громади відповідав присутній на семінарі громадський діяч Олег Сампір. Він навів досвід Естонії, де Муніципалітет повністю забезпечує школи та садочки усім необхідним, а громадяни, що сплатили внески державі, не повинні нічого додатково купувати для навчання дитини. Батьківські комітети європейського зразку взагалі не мають справи з готівкою і вирішують суто питання позашкільного розвитку своїх дітей.

Основним лейтмотивом зібрання була болюча та гостра тема зловживання батьківськими благодійними внесками, що стали майже обов’язковим атрибутом шкільного та дошкільного життя. Віталій Фурманюк наголосив, що побори у школах батьківськими комітетами є поза законом й несумісні із вихованням, навчанням та становленням відповідального сучасного громадянина.
Наразі є певні механізми, що допомагають змусити адміністрацію школи забезпечити усі потреби навчального закладу. І є батьки, що вже активно користуються цими механізмами. Дізнатися докладніше про методи впливу на шкільну адміністрацію, що не бажає відмовлятися від збору готівки, ви можете на наступних семінарах, що планує проводити об’єднання.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Без тревоги – 7 час 14 мин

Есть угроза

01 : 23

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com