Як школи Кривого Рогу заробляють на вторинній сировині
Фото: chistemisto.com.ua
6 шкіл Кривого Рогу, які прийняли рішення організувати роздільний збір твердих побутових відходів зрозуміли, що це не тільки благородна й екологічно потрібна справа, але й має економічний зиск.
Найуспішніший досвід продемонструвала КЗШ№37.
За гроші від збору вторинної сировини тут вирішили придбати підручники.
Менше ніж через два місяці учні школи здали сировину на 5143 грн і придбали 133 підручники для молодшої школи.
У КЗШ№114 вирішили поєднати корисне з приємним і на виручені кошти придбати настільний теніс. Тож вже перша сума є – 640 гривень.
Самоврядування гімназії №95 вирішило кошти від зібраної вторинної сировини лишити собі. 1540 грн від першої здачі макулатури, склобою і Пет-пляшок підуть на виготовлення українських костюмів для учасників гімназійного самоврядування.
У КЗШ №119 другий рік поспіль школа проводить мотиваційний захід – «Гордість школи», на якому відзначають найкращих учнів, які стали переможцями змагань, олімпіад та конкурсів різних рівнів у різних номінаціях. Цього року на 947 грн пішли на покриття витрат.
Перетворювати сміття на допомогу вирішили у Криворізькому науково - технічному металургійному ліцеї №16. Виручені за 3 місяці проекту 726 грн підуть у благодійний фонд ліцею.
З нього кошти йдуть на підтримку дітей, яким необхідне термінове лікування. А за два збори загалом 112 найактивніших ліцеїсток та ліцеїстів отримали солодкі заохочення.
КЗШ 15 найповніше взяла участь у проекті. Першою провела збір, за невеликий термін встигла організувати проміжні здачі сировини та вийти на підсумкове нагородження.
Отримані в результаті плідної співпраці 2461 грн вже йдуть на озеленення шкільного подвір'я й надалі йтимуть на доброустрій шкільної території.
Alexandr
17:24, 08 сентября 2017
Молодцы, полезное дело делают, может все эти дети потом меньше гадить будут в собственном доме, нужно везде по тихоньку такие урны устанавливать может и срач поменьше немного будет!!!!
W
21:08, 08 сентября 2017
Нашему человеку лень фантик в урну выкинуть или положить его в карман и выкинуть в мусор дома. Мне лично это не лень, но сортировать мусор это уж слишком. А школяры и училки пусть сортируют - у них ведь времени свободного много, они ж не работают по 9 часов в день 5 дней в неделю.
Віктор Сміт
09:18, 11 сентября 2017
Лень сортировать? Значит так и будешь дальше жить с мусором в голове. Нужно менять своё сознание с безразмерного потребительства на разумное использование доступных ресурсов.
Віктор Сміт
17:25, 08 сентября 2017
Отличное дело, молодцы!! Так глядишь и воспитаем новое поколение сознательных граждан, которые понимают что такое забота об окружающей среде и что разумно можно использовать даже отходы.
Эйяфьядлайекюдль
18:24, 08 сентября 2017
В городе мусора-путешественника таких урн наставили давно уже, пока что никаких заметных подвижек в сознании. Рано этот опыт на город переносить. Хотя бы малыми громадами вроде школ, дворов, организаций. Остальные оценят в сравнении с годами. Но ребятки молодцы бесспорно.
Лосяш
19:20, 08 сентября 2017
Перенимаем старое, доброе советское, постоянно сдавали макулатуру, правда в моё время и теннис настольный бесплатно был и
спортивных кружков хватало в школе и книг в школе хватало, причем бесплатно
Эйяфьядлайекюдль
14:11, 09 сентября 2017
Чисто гипотетически не там, где убирают гипотетически, а там, где не сорят гипотетически.