Криворіжці платитимуть лише за спожиті тепло і воду. Президент підписав закон

Главное фото новости
Фото: president.gov.ua
1kr.ua
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Цим Законом визначаються правові, економічні та організаційні засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання.

Відтепер облік тепла і води стане обов’язковим. Завдяки цьому населення платитиме лише за спожиті ресурси. Це дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності та сприятиме зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Нормами Закону визначено порядок оснащення будівель та окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показів вузлів обліку та відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

Реалізація Закону дозволить підвищити ефективність функціонування сфер теплопостачання та централізованого водопостачання, створити стимули раціонального використання водних й енергетичних ресурсів, а також сприятиме налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб’єктами господарювання, що надають відповідні послуги.

Прийнятий Закон дозволить знизити на три чверті обсяг необлікованих витрат води у внутрішньо-будинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років у середньому на 15-20%, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу та скороченню викидів парникових газів.

Закон розроблено з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність. Це є виконання взятих Україною зобов’язань перед Європейським Союзом.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

etoo_ya
  • 1
  • 0
  • Ответить

Киворижци))/

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина