Ви знали, що в цей день вийшов на екрани український фільм..? (ОПИТУВАННЯ)

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
«Арсенал – це, на мою думку, фільм високого класу кінематографічної продукції… Це – великий фільм»
А. Барбюс

У цей день 88 років тому на екрани вийшов фільм Олександра Довженка «Арсенал».

«Арсенал» - це історико-революційна картина, другий фільм української трилогії майстра («Звенигора», «Арсенал», «Земля»).

Це революційна епопея, кінопоема, в основі сюжету якої лежить трагедія національної поразки й робітниче повстання на київському заводі «Арсенал» проти Центральної Ради та військ УНР у січні 1918 року.


Джерело: Google.com
У трактуванні подій фільм виявився неоднозначним. Одні вважали його поступкою владі, яка не припиняла звинувачувати Довженка в націоналізмі, особливо після виходу фільму «Звенигора».

Інші вважали картину непрямим закидом націоналістам у тому, що вони втратили Україну, адже сам Довженко був свідком боїв за взяття столиці різними військами, як рядовий армії Української народної республіки.

Про події він розповідає з великою достовірністю та щирістю, від чого цей стовідсотково більшовицькій твір не втрачає відчуття щеми автора за втраченим.

«Арсенал» вважають одним з найвидатніших експресіоністських фільмів українського кіно.


Джерело: Google.com
Серед усіх картин режисера він найбагатший на кінематографічні знахідки: пряме авторське втручання в події, провокація глядача, психологічні паузи.

Такою ж знахідкою була й праця із запрошеними неакторами. Режисер спілкується особисто з кожним, він провокує і робить так, що неактор забуває про камеру, і не грає, а діє.

82 роки тому Довженко заявить, що знімаючи фільми «він ставив собі мету громити український шовінізм і прославляти робочий клас».

«Арсенал» викликав схвальні відгуки у США та був запущений в невеликій кількості до західноєвропейського кінопрокату, але у скороченій на 150 метрів версії (Прага та Берлін).


Джерело: Google.com

Сьогодні криворіжці можуть подивитися фільм жахів, сімейний мультфільм та фільм про супер-героя.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
12 мин

Все хорошо

01 : 36

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com