Чи знаєте Ви, що в цей день українці відновили державність...?

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У цей день 1941 року в будинку «Просвіти» в окупованому німцями Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави.

Після кількаденних боїв 29 червня 1941 радянська влада покидає Львів.

Вже наступного дня в місто вступають німці, а слідом за ними, користуючись ситуацією, до Львова прибули і похідні групи ОУН Бандери.

Їх завданням було встановлення української влади у всіх містах України. Представники українського руху скликають Українські Національні Збори в будівлі «Просвіти», на якому проголошують Акт відновлення Української Держави.

Крім того, на цьому ж заході обирається уряд країни - Українське Державне Правління під керівництвом Ярослава Стецька.


Джерело: Google.com
Відомо, що під час зборів у «Просвіту» навідався уповноважений Вермахту в українських справах майор абверу Ганс Кох. Незважаючи на його промову про заперечення Акту, а також небажання Німеччини надавати Україні самостійність, зупинити захід йому не вдалося.

Проголошення акту було повною несподіванкою для німців, але в дію відразу ж була запущена вся нацистська машина для нейтралізації Бандери і ОУН.

Дуже швидко інформація дійшла до Гітлера, який наказав посадити Бандеру під домашній арешт у Берліні, а також створити спеціальну комісію для розслідування справи з проголошенням Акту.


Джерело: Google.com
Сьогодні мешканців міста запрошують подивитися пригодницький мультфільм, насолодитися гнучким шоу та стати ближчими до народного мистецтва.

Що цікавого відбуватиметься у Кривому Розі в п'ятницю, дивіться ТУТ.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
1 час 41 мин

Все хорошо

01 : 32

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com